Postal Redux – król brutalności powróci odmłodzony po niemal 20 latach

Postal Redux – król brutalności powróci odmłodzony po niemal 20 latach25.02.2016 17:44
Postal Redux – król brutalności powróci odmłodzony po niemal 20 latach

Gatunków gier komputerowych można wydzielić dziesiątki. Nad tymi kategoriami istnieje jednak jeszcze jeden, umowny podział: zwykłe produkcje, które poprzez doprowadzenie do mistrzostwa kolejnych elementów rozgrywki na stałe wpisały się do historii oraz te, o których wciąż pamiętamy z zupełnie innych powodów, często z licznymi wadami czy nawet kiepskimi recenzjami. Do tej grupy należy Postal: gra komputerowa, która wyniosła wirtualną przemoc na nowy poziom. I która wkrótce doczeka się odświeżonej edycji na pecety z Windowsem i OS X-em oraz konsolę PlayStation4.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Wydany w 1997 roku Postal wstrząsnął branżą gier komputerowych oraz sercami strwożonych o przyszłość cywilizacji obserwatorów kształtującej się komputerowej kultury. Gra oferowała bowiem brutalne i raczej nieuzasadnione mordowanie tuzinów niewinnych cywili, jednocześnie okraszając (co rozwinie druga część) to wszystko sporą dozą czarnego i raczej niezbyt lotnego poczucia humoru. Taka wybuchowa mieszkanka wstrząsnęła przed niemal dwoma dekadami zachodnim światem i była powodem, aby po raz kolejny zrzucić odpowiedzialność za dużą część zła na nim panującego na twórców gier.

POSTAL Redux - Official Teaser Trailer

Wróćmy jednak do roku 2016. Produkcją odświeżonej wersji Postala zajmie się Running With Scissors, czyli studio odpowiadające (w każdym sensie) za oryginalną grę. W grze zmodyfikowana zostanie oprawa graficzna, ale trudno mówić, że będzie ona spełniać dzisiejsze standardy. Dostępny jest już bowiem zwiastun gry i wygląda na to, że nowy Postal Redux będzie prezentował się paskudnie. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że jest to umyślny (ale także całkiem wygodny) zabieg, który ma jeszcze bardziej obrzydzić makabryczną rozgrywkę.

Poza nową oprawą prezentowaną w niezmiennie izometrycznym rzucie, gracze otrzymają nowy tryb gry dla jednego gracza: Rampage Mode. Będziemy w nim nagradzani premiami punktowymi za serie kolejnych mordów. Silne doznania zostaną w Postalu Redux wzmocnione także przez psychodeliczną oprawę dźwiękową oraz takie smaczki, jak mroczne głosy, których nie słyszy nikt poza głównym bohaterem. I graczem oczywiście.

350173296975177665

W grze dostępnych będzie 17 map oraz 9 rodzajów broni. Oprócz sprawdzenia, jak Postal wytrzymał próbę czasu, będzie to także okazja do zweryfikowania innej rzeczy. Mianowicie tego, jak przez niemal dwadzieścia lat zmieniło się podejście mediów do gier komputerowych, szczególnie tych skrajnie brutalnych. O tym czy premiera gry, która przed dwiema dekadami szokowała, w 2016 roku jeszcze kogokolwiek obejdzie, przekonamy się już wiosną.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)