Potrzebujesz dobrej zapory na Windows 10? Sięgnij po najnowszego ZoneAlarma

Potrzebujesz dobrej zapory na Windows 10? Sięgnij po najnowszego ZoneAlarma13.08.2015 19:35
Potrzebujesz dobrej zapory na Windows 10? Sięgnij po najnowszego ZoneAlarma
Redakcja

Nieco ponad dwa tygodnie temu Microsoft zaprezentował swój najnowszy system Windows 10. Producenci różnych aplikacji dostosowują swoje oprogramowanie do niego, czego przykładem są najnowsze wersje pakietów ZoneAlarm. Znajdziemy tu zarówno darmową zaporę sieciową, rozbudowanego antywirusa i inne składniki ochronne.

Oferta producenta zmieniała się w ciągu ostatnich lat – na rynek wchodziły nowe programy, inne przenoszono natomiast na emeryturę. Główny element, czyli dobrze znana zapora jest wciąż dostępna w każdej edycji. Jest to produkt zaawansowany, a zarazem prosty w obsłudze, który monitoruje aktywność sieciową i umożliwia jej zablokowanie w przypadku dowolnej aplikacji. Nie jest to czysta zapora, posiada bowiem możliwości ochrony przed jeszcze nieznanymi zagrożeniami.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Za działanie to odpowiada moduł OSFirewall, który analizuje akcje wykonywane przez programy i blokuje te wykazujące podejrzaną aktywność. Jest to świetne uzupełnienie antywirusa, który bazując na sygnaturach, może sobie w niektórych sytuacjach nie poradzić. Co więcej, ochrona zapewniana przez zaporę jest aktywna jeszcze zanim system rozpocznie uruchamianie programów umieszczonych w autostarcie. Dzięki funkcji Stealth Mode możemy się natomiast zupełnie ukryć przed potencjalnymi atakującymi. Oprócz tego znajdziemy tu również moduł Thread Emulation. Jak sama nazwa wskazuje, pozwala on na wykrycie zagrożenia poprzez dokładną analizę i emulację działania w środowisku o podwyższonym ryzyku. Wystarczy wybrać plik, który chcemy sprawdzić, a chmura producenta zajmie się całą resztą.

Rzecz jasna w ZoneAlarm nie zabrakło pakietu antywirusowego. Ten jest instalowany opcjonalnie i producent oferuje go zarówno w wersji darmowej, jak i bardziej rozbudowanej Pro. Firma chwali się, że jego skaner otrzymuje błyskawiczne aktualizacje baz, zapewnia duże możliwości ustawień skanowania, a także ochronę przed wirusami na poziomie kernela systemowego. Oczywiście w celu zwiększenia bezpieczeństwa antywirus korzysta z chmury, która dostarcza najnowszych informacji i analizuje podejrzane akcje wykonywane na komputerach użytkowników na całym świecie. Rozbudowane edycje płatne umożliwia ponadto wykorzystanie filtrów antyspamowych, kontroli rodzicielskiej, a także modułu PC Tune-Up do optymalizacji pracy komputera, czyszczenia rejestru, usuwania zbędnych danych tymczasowych i defragmentacji dysku twardego.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Najnowsza wersja ZoneAlarm jest już zgodna z systemem Windows 10 i jeżeli wbudowana w system ochrona jest dla Was niewystarczająca lub zbyt toporna w obsłudze, zachęcamy do sięgnięcia po te programy. W naszej bazie znajdziecie darmową wersję ZoneAlarm Free, bardziej rozbudowaną edycję ZoneAlarm Pro, a także przeznaczoną dla najbardziej wymagających ZoneAlarm Extreme Security.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)