Poważna dziura w Quick Time dla Windows 7

Poważna dziura w Quick Time dla Windows 7

Kuba Pawlak
31.08.2010 13:36

Najnowszy raport IBM X-Force dotyczący luk w bezpieczeństwie systemów operacyjnych w pierwszej połowie bieżącego roku zachwalał firmę Apple jako jedynego producenta, który poprawił wszystkie wykryte luki krytyczne w swoim systemie.

To bardzo dobra informacja dla użytkowników systemu Mac OS, jednak użytkownicy korzystający z oprogramowania firmy Apple na innych platformach nie mogą się już czuć tak bezpiecznie. Jak podaje serwis MacLife, ujawniono 10-letnią krytyczną lukę w bezpieczeństwie odtwarzacza Quick Time dla Windows umożliwiającą całkowite przejęcie kontroli nad komputerem z zainstalowanym systemem Windows 7. Wszystkiemu winna jest nieistniejąca już komenda „_Marshaled-pUnk,” odpowiedzialna za rysowanie grafiki w otwartym oknie bez potrzeby otwierania nowego. Mimo, że funkcja od dawna nie jest wykorzystywana, jej kod pozostał w odtwarzaczu.

Serwis MacLife pisząc o luce sprzed 10-lat nie wziął pod uwagę jednego drobnego faktu. System firmy Microsoft oznaczony jako Windows 7 istnieje na rynku od niecałego roku. Czyżby Apple celowo przygotowało i pozostawiło szkodliwy kod 10 lat temu by sabotować najnowszy system Microsoftu? Na to pytanie każdy może sobie odpowiedzieć sam ;)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)