Poważna luka w Firefoksie?

Poważna luka w Firefoksie?

Grzegorz Niemirowski
26.02.2010 02:13, aktualizacja: 19.03.2010 18:58

Na początku lutego Jewgienij Legerow poinformował o odkryciu krytycznej luki w przeglądarce Mozilla Firefox 3.6. Zaczyna być jednak coraz bardziej wątpliwe czy dziura rzeczywiście istnieje.

Legerow twierdzi, że podatność na przepełnienie bufora występuje w windowsowej wersji Firefoksa 3.6 i że udało mu się ją wykorzystać za pomocą exploitu uruchomionego na Windows XP i Viście. Według niego dzięki luce można przejąć zdalnie kontrolę nad komputerem ofiary. Niestety mimo upływających dni Legerow nie przedstawił żadnych szczegółów na temat luki ani kodu typu proof-of-concept. Mozilla informuje, że próbowała się z nim skontaktować ale bezskutecznie. Mimo to firma Secunia opublikowała poradnik dotyczący luki i określiła ją jako wysoce krytyczną.

Nie wiadomo dlaczego Legorow zwleka z publikacją informacji o luce. Pojawiły się podejrzenia, że może być on przestępcą, który chce najpierw sprzedać informacje o dziurze osobie, która zapłaci za nie najwięcej. Legerow ma jednak oficjalnie działającą firmę Intevydis i takie podejrzenia wydają się być bezpodstawne. Co ciekawe w dniach 12 i 13 lutego zwiększyła się liczba zawieszeń Firefoksa co może wskazywać na testy eksploitu. To jednak też wydaje się mało prawdopodobne gdyż testy te musiałyby być prowadzone na bardzo dużą skalę. Można też podejrzewać, że Legerow chciał po prostu przyciągnąć prasę do swojej osoby i swojej firmy Intevydis sprzedającej plugin VulnDisco do aplikacji Immunity Canvas służącej do testów penetracyjnych. Ten właśnie plugin ma rzekomo zawierać exploit na Firefoksa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)