Poważna luka w Google Chrome. Sprawdź, czy masz tę aktualizację

Poważna luka w Google Chrome. Sprawdź, czy masz tę aktualizację
Arkadiusz Stando

26.02.2020 12:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google wydało sporą aktualizację bezpieczeństwa dla przeglądarki Chrome. Nowa wersja naprawia aż trzy błędy w zabezpieczeniach, w tym lukę zero-day CVE-2020-6418. Google zareagowało dosyć szybko, bo zagrożenie wykryto 18 lutego.

Luka CVE-2020-6418 została naprawiona w Chrome 80.3987.122. Aktualizacja jest obecnie wdrażana u wszystkich użytkowników systemów Windows, Mac oraz Linux. Nie wiadomo natomiast, kiedy pojawi się poprawka dla wersji mobilnych.

Załatana luka prowadzi do problemów z obsługą typów danych w JavaScript. Wykorzystana w odpowiedni sposób może pozwolić atakującemu na uruchomienie dowolnego kodu w aplikacji. Google zaznacza, że dotychczas luka była trzymana w tajemnicy, ale w poprzednich wersjach przeglądarki wciąż istnieje. Chrome'a należy jednak tak czy inaczej zaktualizować.

Luka CVE-2020-6418 w przeglądarce Chrome została wykryta przez Clementa Lecigne, należącego do zespołu Google Threat Analysis Group. To oddział analityków bezpieczeństwa firmy, zajmujący się poszukiwaniem tego typu zagrożeń.

Jak aktualizować Google Chrome?

Aktualizację Google Chrome możemy przeprowadzić bezpośrednio z poziomu przeglądarki. Aby to zrobić, rozwijamy "Dostosowywanie i kontrolowanie Google Chrome", czyli trzy kropki umieszczone w prawej, górnej części ekranu tuż pod przyciskiem "Zamknij".

Obraz

Następnie w rozwiniętym menu wybieramy opcję "Ustawienia". Dalej po lewej stronie ekranu powinniśmy szukać "Chrome - informacje". W tym miejscu możemy sprawdzić wersję przeglądarki, a także ją aktualizować.

Przeglądarkę Google Chrome na Windowsa, macOS-a, Androida oraz iOS-a można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)