Poweramp v3 ukończony. To świetny odtwarzacz muzyki na Androida

Poweramp v3 ukończony. To świetny odtwarzacz muzyki na Androida
Poweramp v3 ukończony. To świetny odtwarzacz muzyki na Androida

17.12.2018 19:32, aktual.: 18.12.2018 15:16

Autorzy wysokiej jakości odtwarzacza muzycznego Poweramp zakończyli prace nad wersją 3 aplikacji. W tym wydaniu nowe jes w zasadzie wszystko – dostaliśmy nowy interfejs użytkownika, nowy sposób nawigacji po bibliotece muzyki, a przede wszystkim nowy silnik muzyczny, odpowiadający za wysoką jakość odtwarzanego dźwięku i świetny equalizer.

Rozwój wersji 3 Powerampa zajął około 3 lat. Wersja alfa została udostępniona w styczniu 2016 roku, beta zaś latem 2018. Trudno powiedzieć dlaczego zajęło to tyle czasu, ale nie jest to obecnie ważne. Pora przyjrzeć się nowościom. Nowy silnik dźwiękowy pozwala na odtwarzanie dźwięku o wysokiej rozdzielczości, jeśli tylko specyfikacja smartfonu nam na to pozwoli. Wewnętrznie dźwięk może być przetwarzany w modelu 64-bitowym, zmiennoprzecinkowym (maksymalna częstotliwość próbkowania to 384 kHz). Nowy DSP umożliwia nam korzystanie ze świetnego equalizera, expandera stereo, efektów przestrzennych (Reverb), zmiany tempa, a także konfigurowalnego resamplera. Opcje można konfugurować dla każdego wyjścia dźwiękowego osobno, można też ustawiać osobne parametry dla różnych utworów.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Wraz ze zmianami aplikacja zyskała możliwość odtwarzania nowych formatów dźwiękowych: opus, tak, mka i dsd dsf/dff. Poweramp odtwarza poza tym formaty mp3, mp4/m4a (incl. alac), ogg, wma, flac, wav, ape, wv, tta, mpc i aiff. Nie zabrakło edytora metadanych i obsługi list utworów. Odtwarzanie może odbywać się bez przerw, z przejściem (crossfade) i wyrównaniem głośności utworów z różnych źródeł.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Nowy interfejs aplikacji nie jest zgodny z wytycznymi Material Design, ale należy zaliczyć to do jego zalet. Kolorystyka ekranu głównego świetnie dopasowuje się do okładki odtwarzanego albumu, a po pierwszym uruchomieniu aplikacji przywita nas krótka instrukcja obsługi, wyjaśniająca działanie poszczególnych elementow. Ciemna skórka nie jest obowiązkowa, można też połączyć Poweramp z Last.fm i skorzystać z wielu innych ciekawych funkcji.

Poweramp jest aplikacją płatną, ale można za darmo skorzystać z wersji próbnej, mającej pełny zakres możliwości i ustawień. Odtwarzacz zwykle kosztuje 14 zł i jest wart każdej złotówki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)