PowerDirector 14 – przygotowany z myślą o kamerach sportowych

PowerDirector 14 – przygotowany z myślą o kamerach sportowych

15.09.2015 14:55, aktual.: 15.09.2015 15:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Miłośnicy montowania filmów z wyczynami sportowymi i nagrań z gier powinni przetestować wydaną dziś wersję 14 programu PowerDirector firmy Cyberlink. Program wprowadza między innymi ułatwienia dla osób montujących dynamiczne filmy z ujęć nagranych „pancernymi” kamerkami sportowymi, jak te firmy GoPro czy Rollei. Domatorów ucieszy zaś możliwość nagrywania tego, co dzieje się na ekranie komputera.

Specjalnie dla miłośników sportu przygotowane zostały nowe narzędzia, dzięki którym można ustabilizować obraz nagrany roztrzęsioną kamerką, poprawić zakrzywienia szerokokątnych obiektywów, poprawić kolory na filmach rejestrowanych na śniegu lub pod wodą oraz łatwo manipulować czasem nagrań. Dzięki tym sztuczkom możliwe jest montowanie dynamicznych i wciągających filmów z wyczynami sportowymi.

CyberLink PowerDirector 14 | Video Editing Software

Ponadto nowy PowerDirecotr dorobił się śledzenia ruchu obiektów na nagraniach. Dzięki temu można można dodawać podpisy lub efekty do osób bądź obiektów na filmie. Wystarczy zrobić to na fragmencie klipu, a program sam zajmie się resztą. Osoby nagrywające dynamiczne sceny z wysoką prędkością (120 lub 240 klatek na sekundę) urządzeniami mobilnymi lub kamerami sportowymi również będą zadowolone z tego, jak ich materiał jest traktowany przez PowerDirectora. Przyspieszenie sprzętowe zapewnia płynne odtwarzanie takich filmów, a narzędzia do pracy z filmami sportowymi pozwolą kreatywnie wykorzystać dodatkowe klatki.

Jeśli ktoś nie lubi ruszać się z domu, także będzie zadowolony z nowego PowerDirectora, który w wersji 14 dorobił się możliwości nagrywania tego, co dzieje się na komputerze. Moduł Screen Recorder pozwala zarejestrować obraz z programów i gier, także z dźwiękiem, z prędkością 30 klatek na sekundę. Moduł ten może działać także samodzielnie, bez uruchamiania całego PowerDirectora.

Dla początkujących i szanujących swój czas użytkowników powstały „ekspresowe projekty”, czyli kreatory pozwalające szybko stworzyć film od początku do końca, w użyciem profesjonalnego szablonu z efektami, przejściami i napisami – wystarczy przeciągnąć ujęcia w odpowiednie miejsca i można w kilka minut przygotować cały film.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

PowerDirector 14 wykorzystuje ponadto najnowsze osiągnięcia w dziedzinie sprzętowej akceleracji przyspieszania kodowania wideo, jak TrueVelocity 5, który optymalizuje wykorzystanie pamięci, czy nowy OpenGL. Autorski system SVRT 4 firmy CyberLink, producenta programu, monitoruje zmiany w projekcie i renderuje tylko te fragmenty filmu, które zostały zmienione. Program poradzi sobie także z materiałami w rozdzielczości 4K oraz zakodowanymi w formatach NEVC (H.264) i FLAC.

Wersję próbną najnowszego PowerDirectora znajdziecie w naszej bazie programów. Cena programu zależy od wydania i jego możliwości.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także