Powróć do Doliny Lodowego Wichru w nowej, odświeżonej wersji Icewind Dale

Strona głównaPowróć do Doliny Lodowego Wichru w nowej, odświeżonej wersji Icewind Dale
31.10.2014 14:07
Powróć do Doliny Lodowego Wichru w nowej, odświeżonej wersji Icewind Dale
Paweł Piskurewicz
Paweł Piskurewicz

Po sukcesie Baldur's Gate Enhanced Edition oraz jego kontynuacji, przyszła pora na ożywienie kolejnego kultowego tytułu RPG. Tym razem padło na Icewind Dale. Grę, która w przeciwieństwie do swoich poprzedniczek skupia się głównie na walce, odsuwając fabułę na boczny tor. Pracę nad nią zapowiedziano we wrześniu, a po niespełna dwóch miesiącach trafiła do wybranych sklepów.[img=iwdee_announcement]Co takiego oferuje Icewind Dale: Enhanced Edition poza poprawioną grafiką i wsparciem dla nowych systemów? Lista jest spora i zawiera: sześć rozszerzonych misji opartych o materiały wycięte z oryginalnej gry, 60 nowych przedmiotów, oryginalne dodatki Heart of Winter oraz Trials of the Luremaster, 31 nowych kombinacji klas przeniesionych z Baldur's Gate II: Enhanced Edition, 122 nowe zaklęcia przeniesione z Baldur's Gate: Enhanced Edition, międzyplatformowy tryb multiplayer oraz nowy tryb "Story Mode", który pozwoli śledzić historię osobom, niezbyt dobrze radzącym sobie z walką.

bEIIpvpN

Icewind Dale: Enhanced Edition Announcement Trailer

Grę już teraz mogą kupić posiadacze komputerów z systemem Windows, OS X oraz - co zapewne ucieszy wielu czytelników- Linux. Dostępność poszczególnych wersji jest zależna od platformy, na której dokonacie zakupu. Edycja Linuksowa jak na razie trafiła jedynie na Steam. Podobnie jest z ceną. Waha się od 19 dolarów do 19 euro w zależności od wybranego sklepu.

350127442964604865

Wymagania sprzętowe dla poszczególnych systemów znajdziecie na oficjalnej stronie Icewind Dale: Enhanced Edition. Nie są one zbyt wysokie. W przypadku Windows wystarczy procesor Intel Core 2 Duo oraz karta graficzna obsługująca DirectX 9.0c. W przygotowaniu jest też wersja na urządzenia mobilne z iOS i Androidem. Już odświeżona wersja Baldur's Gate II pokazała, że autorzy uczą się na błędach i ciągle pracują nad dopasowaniem interfejsu do ekranów dotykowych.

bEIIpvpP

Aktualizacja 31.10 14:31 Gra jest już dostępna na Androida, możecie ją pobrać ze sklepu Google Play, cena: 27,63 zł.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEIIpvqL