Powróć do Doliny Lodowego Wichru w nowej, odświeżonej wersji Icewind Dale

Powróć do Doliny Lodowego Wichru w nowej, odświeżonej wersji Icewind Dale
Paweł Piskurewicz

31.10.2014 14:07, aktual.: 31.10.2014 14:34

Po sukcesie Baldur's Gate Enhanced Edition oraz jego kontynuacji, przyszła pora na ożywienie kolejnego kultowego tytułu RPG. Tym razem padło na Icewind Dale. Grę, która w przeciwieństwie do swoich poprzedniczek skupia się głównie na walce, odsuwając fabułę na boczny tor. Pracę nad nią zapowiedziano we wrześniu, a po niespełna dwóch miesiącach trafiła do wybranych sklepów.[img=iwdee_announcement]Co takiego oferuje Icewind Dale: Enhanced Edition poza poprawioną grafiką i wsparciem dla nowych systemów? Lista jest spora i zawiera: sześć rozszerzonych misji opartych o materiały wycięte z oryginalnej gry, 60 nowych przedmiotów, oryginalne dodatki Heart of Winter oraz Trials of the Luremaster, 31 nowych kombinacji klas przeniesionych z Baldur's Gate II: Enhanced Edition, 122 nowe zaklęcia przeniesione z Baldur's Gate: Enhanced Edition, międzyplatformowy tryb multiplayer oraz nowy tryb "Story Mode", który pozwoli śledzić historię osobom, niezbyt dobrze radzącym sobie z walką.

Icewind Dale: Enhanced Edition Announcement Trailer

Grę już teraz mogą kupić posiadacze komputerów z systemem Windows, OS X oraz - co zapewne ucieszy wielu czytelników- Linux. Dostępność poszczególnych wersji jest zależna od platformy, na której dokonacie zakupu. Edycja Linuksowa jak na razie trafiła jedynie na Steam. Podobnie jest z ceną. Waha się od 19 dolarów do 19 euro w zależności od wybranego sklepu.

Obraz

Wymagania sprzętowe dla poszczególnych systemów znajdziecie na oficjalnej stronie Icewind Dale: Enhanced Edition. Nie są one zbyt wysokie. W przypadku Windows wystarczy procesor Intel Core 2 Duo oraz karta graficzna obsługująca DirectX 9.0c. W przygotowaniu jest też wersja na urządzenia mobilne z iOS i Androidem. Już odświeżona wersja Baldur's Gate II pokazała, że autorzy uczą się na błędach i ciągle pracują nad dopasowaniem interfejsu do ekranów dotykowych.

Aktualizacja 31.10 14:31 Gra jest już dostępna na Androida, możecie ją pobrać ze sklepu Google Play, cena: 27,63 zł.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)