Powrót iPhone'a X – Apple ma wznowić produkcję jubileuszowego smartfonu

Powrót iPhone'a X – Apple ma wznowić produkcję jubileuszowego smartfonu

iPhone X ponownie w sprzedaży? (depositphotos)
iPhone X ponownie w sprzedaży? (depositphotos)
22.11.2018 19:27, aktualizacja: 22.11.2018 21:23

Zeszłoroczny iPhone X, który został wprowadzony do sprzedaży 10 lat po zaprezentowaniu pierwszego smartfonu Apple, może wrócić na sklepowe półki. Firma Tima Cooka ma bowiem wznowić jego produkcję.

iPhone X z pewnością jest świetnym urządzeniem. Owszem nie był to pierwszy prawie bezramkowy smartfon, ale to właśnie produkt Apple wyznaczył trendy. Konkurencja po skopiowaniu notcha, a także wielu elementów wzornictwa, szybko wyprzedziła jubileuszowego iPhone’a pokazując chociażby czytniki linii papilarnych wbudowane w wyświetlacz lub świetną jakość zdjęć. Co natomiast zrobiło Apple? W tym roku zobaczyliśmy tylko poprawioną wersję modelu X. Zabrakło innowacji.

Różnic między iPhonem X, a nowszym XS jest tak niewiele, że podjęto decyzję o wycofaniu tego pierwszego ze sprzedaży. Mógłby on po zmniejszeniu ceny negatywnie wpływać na sprzedaż nowszych modeli. Co więcej, mógłby znacząco zmniejszyć zainteresowanie „tanim” iPhonem XR. Zwłaszcza, że dla wielu osób to właśnie X jest lepszym wyborem od nowszego XR – ma znacznie lepszy wyświetlacz, wygląda na produkt premium, a ponadto, przy jego projektowaniu nie zdecydowano się na kompromisy. Co jednak najważniejsze, kupić go można w podobnej cenie, jak XR.

iPhone X czy iPhone XS? ;)
iPhone X czy iPhone XS? ;)

Apple był pewny, że trzy nowe smartfony będą osiągać fenomenalnie wyniki sprzedaży. Co więcej, znani analitycy zapowiadali rekordową sprzedaż. Natomiast nieoficjalne raporty, a także zmniejszenie zamówień na część u podwykonawców, sugerują, że tegoroczne modele nie rozchodzą się aż tak dobrze, jak oczekiwał zarząd Apple. Największe cięcia mają dotyczyć iPhone’a XR. Apple nie odniósł się do tych informacji, ale inwestorzy zareagowali – wartość na giełdzie znacząco spadła. Nagle „wyparowało” około 200 mld dolarów.

iPhone X ponownie w sprzedaży?

Zaskakujących informacji dostarczył właśnie The Wall Street Journal Apple ma wznowić produkcję iPhone’a X. Powodem ma być zbyt niskie zainteresowanie modelami XS i XS Max. Firma złożyła duże zamówienie u Samsunga na ekrany OLED, którego nie uda się zrealizować, produkując panele wyłącznie do najnowszych modeli. To właśnie tutaj ma pomóc iPhone X, który również posiada ekran OLED.

Oczywiście iPhone’a X wciąż można kupić w wybranych sklepach. Jednak są to wyłącznie sztuki, które pozostały po przerwaniu produkcji wraz z pojawieniem się nowych iPhone’ów. Teraz iPhone X ma powrócić, ale tylko na wybranych rynkach. Nie zostały jednak ujawnione szczegóły. Możliwe, że model X nie pojawi się ponownie w oficjalnym sklepie, ale zostanie dostarczony partnerom Apple, którzy będą go mogli sprzedawać po cenach zbliżonych do iPhone’a XR.

Nie, to nie jest koniec Apple

Faktycznie sprzedaż nowych iPhone’ów może być niższa niż zakładano. Sytuacja nie powinna być zaskoczeniem. Rynek topowych smartfonów został już prawie nasycony, nowe iPhone’y to tylko poprawiona wersja modelu z 2017 roku, a cena jest za wysoka, nawet dla wielu fanów produktów z logo nadgryzionego jabłka.

Zanim jednak ktoś zacznie pisać komentarz, że to koniec Apple, to należy przypomnieć historią iPhone’a X. W zeszłym roku też pojawiały się podobne raporty, które miały świadczyć o słabej sprzedaży. Szybko się jednak okazało, że X to najlepiej sprzedający się smartfon na świecie. Natomiast Apple mógł pochwalić się rekordowymi przychodami. Aczkolwiek, trzeba zauważyć, że iPhone X nie sprzedał się aż tak świetnie, aby ustanowić najlepszy wynik w historii Apple pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy. Wysoki przychód wynikał bowiem ze sporego wzrostu średniej ceny kupowanego iPhone'a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)