Powrót Scottie Go! Więcej łamigłówek w nowej grze uczącej programowania

Powrót Scottie Go! Więcej łamigłówek w nowej grze uczącej programowania

Scottie Go! Labirynt to gra ucząca programować
Scottie Go! Labirynt to gra ucząca programować
22.11.2018 15:44

Pamiętacie grę planszową Scottie Go!, uczącą dzieci programować? Sympatyczny kosmita wrócił w nowym tytule – Scottie Go! Labirynt, działającej na posobnych zasadach. To pierwsza gra z serii Scottie Go! Adventures, które dostarczą jeszcze więcej kombinowania i łamigłówek, a także więcej interakcji z otoczeniem niż oryginalna Scottie Go!. Co ważne, klocki ze Scottie Go! będą kompatybilne z nową, darmową aplikacją.

Gra Scottie Go!, stworzona w Polsce, okazała się bardzo dobrym narzędziem do nauki programowania dla dzieci. Innowacyjne połączenie klocków do układania algorytmu i multimedialnej aplikacji mobilnej okazało się strzałem w dziesiątkę i zapewniło grze sukces także zagranicą. Została wydana w 13 językach i jest dostępna w 35 krajach.

Scottie Go! to prawdopodobnie pierwsza gra edukacyjna, łącząca fizyczne elementy z możliwościami interaktywnej aplikacji mobilnej. Nie dziwi więc, że jej autorzy, BeCREO Technologies, kontynuują serię. Podczas gdy Scottie Go! uczyła podstaw programowania i przedstawiała podstawowe pojęcia, Labirynt kładzie większy nacisk na interakcję z otoczeniem i rozwiązywaniem łamigłówek. W Labiryncie znajdziemy 52 zagadki logiczne oraz nowe elementy – flagi i teleporty, otwierające nowe możliwości rozgrywki.

zawartość pudełka Scottie Go! Labirynt
zawartość pudełka Scottie Go! Labirynt

Zadania o rosnącym poziomie trudności będą wyzwaniem nie tylko dla początkujących, ale też bardziej doświadczonych programistów. Podobnie jak w Scottie Go!, tu także zadaniem gracza jest ułożenie programu z kartonowych klocków, a następnie uruchomienie go w aplikacji. Scottie wykona program linijka po linijce, a jego działanie będziemy mogli zobaczyć na tablecie.

Scottie Go! Labirynt jest już dostępny jest w sklepie internetowym twórców tytułu w cenie 139,90 zł. W pudełku znajdziemy 57 kartonowych klocków do sterowania naszym bohaterem, instrukcję i kod licencyjny do wpisania w aplikacji. Gra została zaprojektowana dla dzieci od 6 roku życia i świetnie sprawdzi się podczas nauki programowania 2-3 osobowych zespołach.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)