Powstaje Aplikacja Poznaniaka. Miasto szykuje korzyści dla rozliczających PIT w Poznaniu

fot. GettyImages
fot. GettyImages

07.03.2021 14:52, aktual.: 06.03.2024 21:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trwają prace koncepcyjne nad Aplikacją Poznaniaka/Poznanianki, która ma zapewnić szereg korzyści osobom rozliczającym podatki w Poznaniu. Miasto planuje m.in. wprowadzić system zniżek na wydarzenia kulturalne i sportowe oraz zapewnić łatwiejszy kontakt z urzędnikami.

Poznański urząd miasta tłumaczy, że aplikacja jest jeszcze we wczesnej fazie koncepcyjnej, ale plany wobec niej są dość ambitne. Przede wszystkim pojawić ma się system zniżek w miejskich instytucjach kultury, sztuki i obiektach sportowo-rekreacyjnych.

Ponadto w aplikacji pojawi się również interaktywna mapa, która ma ułatwić poruszanie się po Poznaniu. W planach jest również możliwość nagradzania użytkowników pakietami darmowego postoju na parkingach czy dłuższych bezpłatnych przejazdów rowerem miejskim.

[facebook=https://www.facebook.com/dobreprogramy/posts/10158167741860686]

Docelowo miasto chce również wprowadzić możliwość brania udziału w miejskich ankietach czy szybszej komunikacji z urzędnikami. Co ważne, wszystkie planowane korzyści mają być dostępne dla osób pełnoletnich, które rozliczają PIT w Poznaniu, ale w późniejszym czasie mają pojawić się również dodatkowe możliwości dla dzieci i młodzieży.

Zestaw korzyści dla użytkowników aplikacji, którzy rozliczają podatki w Poznaniu, jest wciąż otwarty. Obecnie trwają ustalenia dotyczące tego, z jakich ułatwień i gdzie będą mogli korzystać. Wiadomo już, że będą mogli zdobyć dodatkowe punkty rekrutacyjne - ważne przy zapisywaniu dzieci do przedszkoli i szkół czy w rekrutacji do miejskich programów mieszkaniowych, poinformował magistrat.

W rozmowie z PAP, dyrektorka Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej UMP Iwona Matuszczak-Szulc podkreśliła, że wszelkie ulgi i korzyści są jeszcze weryfikowane, w celu stworzenia oferty, która przyciągnęłaby użytkowników.

Chcemy, aby katalog ulg i zniżek był jak najszerszy, dlatego myślimy także o włączeniu do aplikacji oferty partnerów komercyjnych. Będzie to jednocześnie wsparcie lokalnych przedsiębiorców, dodała.

Równie ważny, co sam system korzyści, jest również poziom bezpieczeństwa oraz ochrona danych osobowych użytkowników. Miasto podkreśla, że będzie wykorzystywać jedynie niezbędne informacje, które pozwolą na zidentyfikowanie płatnika i to oczywiście za zgodą użytkownika.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)