Powstaje gra komputerowa na motywach świetnych grafik Jakuba Różalskiego

Powstaje gra komputerowa na motywach świetnych grafik Jakuba Różalskiego06.05.2016 11:16
Powstaje gra komputerowa na motywach świetnych grafik Jakuba Różalskiego

Jakub Różalski znajduje się dziś zapewne w gronie najbardziej rozpoznawalnych współczesnych polskich artystów concept art. Zawdzięcza to przede wszystkim nietuzinkowemu pomysłowi łączenia pejzaży składających się w głównej mierze z krajobrazów, które mogłyby być polskie oraz… ogromnych nazistowskich lub sowieckich mechów. Odważne pomysły Różalskiego właśnie dostrzegła branża gier komputerowych.

350176615558506433

Tematykę twórczości Rożalskiego można ogólnie określić jako sceny batalistyczne z lat 20. XX wieku w alternatywnej rzeczywistości, gdzie w dywizjach pancernych znajdują się kilkunastometrowe roboty. Ich spektakularny wygląd zostaje zestawiony z cywilną ludnością polską, a także np. pułkami ułanów. Obrazy prezentują między innymi wariacje na temat wojny polsko-boleszewicką, ale także wydarzenia późniejsze, np. Obronę Westerplatte. Prace można obejrzeć na stronie Jakuba Różalskiego na Facebooku.

I'm working on a video game set in the my 1920+ world, early concept art of Polania mech:https://t.co/9GGqbvQxUV pic.twitter.com/TLwC0P7Ivm

— Jakub Rozalski (@mr_werewolf_art) 3 maja 2016Jak donosi serwis Kotaku, wiele wskazuje na to, że w przyszłości batalistyka Różalskiego stanie się znacznie bardziej interaktywna i stanie się miejscem akcji gry komputerowej. Oficjalnie te informacje potwierdził na Twitterze sam artysta. W odpowiedzi liczne pytania społeczności stwierdził on, że będzie to całkowicie nowe przedsięwzięcie, niezwiązane z dotychczasową jego pracą nad grami.

350176615558768577

Różalski pracuje już bowiem nad grą, jednak planszówką. Scythe ma się ukazać we wrześniu tego roku i pozwolić maksymalnie pięciu osobom na rozgrywkę w alternatywnej rzeczywistości lat 20. To właśnie świat gry będzie tym, co połączy planszówkę i powstającą grę komputerową, można się zatem spodziewać, że akcja gry będzie ściśle powiązana z tematyką prac.

350176615558899649

Nie ma na razie potwierdzonych informacji co do gatunku gry, choć pojawiają się głosy, że może to być RTS z elementami RPG. Nie wiadomo także jaki udział miałby sam artysta – chodzić może przecież nie tylko o oprawę graficzną, ale także scenariusz czy funkcję dyrektora artystycznego. Na szczegóły, które rozwieją te wątpliwości, przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)