Powstaje Speedometer 3 - "idealny" benchmark przeglądarek

Powstaje Speedometer 3 - "idealny" benchmark przeglądarek18.12.2022 09:43
Przeglądarki internetowe
Przeglądarki internetowe
Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images

Google, Mozilla i Apple łączą siły, by stworzyć najlepszy jak dotąd benchmark przeglądarek - Speedometer 3. Na Twitterze pojawił się wątek, w którym opisywana jest współpraca w tym zakresie.

Benchmark przeglądarek Speedometer jest znany wielu osobom, ale część uważa, że jego wyniki nie są miarodajne. Trzej twórcy przeglądarek - Google, Mozilla i Apple - postanowili więc połączyć siły i wspólnie stworzyć jego trzecią wersję, o czym pisze The Verge. Speedometer 3 ma działać tak, by miarodajnie porównywać możliwości przeglądarek mimo wykorzystywanych przez nie różnych silników.

Google podkreśla, że firmy ustaliły zasady, zgodnie z którymi podczas prac nie będzie prób przechylania wyniku z benchmarku na własną korzyść. Zdecydowano również, że poważniejsze zmiany w działaniu Speedometera będą wymagały aprobaty przynajmniej dwóch firm, a jeśli trzecia będzie miała zdecydowanie odmienne zdanie - i tak nie zostaną wdrożone.

Na tę chwilę mowa o bardzo wczesnych początkach testu Speedometer 3. Nie jest też znana data, kiedy przewiduje się jego gotowość. Projekt istnieje już na GitHubie, ale widnieje przy nim wyraźna informacja, że jest w początkowej fazie rozwoju i pozostaje niestabilny. Stabilnym pozostaje więc wciąż test Speedometer 2.1.

Kamienie milowe w technologii - rozmowa z dr. Tomaszem Rożkiem

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)