Powstaje Speedometer 3 - "idealny" benchmark przeglądarek

Powstaje Speedometer 3 - "idealny" benchmark przeglądarek

Przeglądarki internetowe
Przeglądarki internetowe
Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images
Oskar Ziomek
18.12.2022 09:43

Google, Mozilla i Apple łączą siły, by stworzyć najlepszy jak dotąd benchmark przeglądarek - Speedometer 3. Na Twitterze pojawił się wątek, w którym opisywana jest współpraca w tym zakresie.

Benchmark przeglądarek Speedometer jest znany wielu osobom, ale część uważa, że jego wyniki nie są miarodajne. Trzej twórcy przeglądarek - Google, Mozilla i Apple - postanowili więc połączyć siły i wspólnie stworzyć jego trzecią wersję, o czym pisze The Verge. Speedometer 3 ma działać tak, by miarodajnie porównywać możliwości przeglądarek mimo wykorzystywanych przez nie różnych silników.

Google podkreśla, że firmy ustaliły zasady, zgodnie z którymi podczas prac nie będzie prób przechylania wyniku z benchmarku na własną korzyść. Zdecydowano również, że poważniejsze zmiany w działaniu Speedometera będą wymagały aprobaty przynajmniej dwóch firm, a jeśli trzecia będzie miała zdecydowanie odmienne zdanie - i tak nie zostaną wdrożone.

Na tę chwilę mowa o bardzo wczesnych początkach testu Speedometer 3. Nie jest też znana data, kiedy przewiduje się jego gotowość. Projekt istnieje już na GitHubie, ale widnieje przy nim wyraźna informacja, że jest w początkowej fazie rozwoju i pozostaje niestabilny. Stabilnym pozostaje więc wciąż test Speedometer 2.1.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)