Poznaliśmy listę najgorszych haseł 2018 roku. Niektóre pozycje mogą zaskoczyć

Poznaliśmy listę najgorszych haseł 2018 roku. Niektóre pozycje mogą zaskoczyć

Oto najgorsze hasła 2018 roku. (depositphotos)
Oto najgorsze hasła 2018 roku. (depositphotos)
14.12.2018 15:47, aktualizacja: 15.12.2018 14:02

Mogłoby się wydawać, że kolejne głośne afery dotyczące wycieków wrażliwych danych, sprawią że internauci zaczną stosować bezpieczniejsze hasła. No cóż, najnowszy ranking przedstawiający najgorsze hasła 2018 roku sugeruje, że raczej nie szybko to nastąpi.

Tak, wciąż popularne są hasła w stylu: 12345, qwerty czy po prostu hasło. Co więcej, nie brakuje osób, które takie zabezpieczenie stosują w przypadku ważnych danych. Ponadto, zdarzają się przypadki, że równie słabe hasło podane jest na kilku kontach przypisanych do tego samego adresu e-mail. Sprawia to, że przestępcy nie muszą się nawet trochę wysilać – wystarczy prosty atak siłowy polegający na wpisywaniu popularnych ciągów znaków, aż do momentu znalezienia prawidłowego hasła.

Zestawienie najgorszych haseł 2018 roku zostało przygotowane przez firmę SplashData, która specjalizuje się m.in. w oprogramowaniu do zapamiętywania i zarządzania hasłami – SplashID. SplashData przeanalizował 5 milionów haseł, które wyciekły do Internetu. Oto, jak wygląda 10 najgorszych haseł:

Liczne wycieki wrażliwych danych powinny być wystarczającym powodem, aby stosować bezpieczne hasła. Rozwiązaniem, które powinno pomóc w zapamiętaniu tych wszystkich bardziej złożonych danych, może okazać się menedżer haseł. Jednym z lepszych programów do zapisywania haseł jest 1Password, który dostępny jest na komputery z Windows i macOS, a także na urządzenia z Androidem i iOS-em. Warto pamiętać, aby nie stosować tego samego hasła do kilku różnych kont. Ponadto, warto również zacząć stosować uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (78)