Prawie 70% polskich Internautów korzysta z Sieci codziennie

Prawie 70% polskich Internautów korzysta z Sieci codziennie

27.03.2013 14:36, aktualizacja: 28.03.2013 13:22

Ilu Polaków korzysta z Internetu? Jak często to robimy? Gdzie najczęściej łączymy się z siecią? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w wynikach najnowszej fali badania NetTrack, które udostępniła firma Millward Brown.

Na początku trzeba zaznaczyć, że zmieniła się nieco metodologia przeprowadzania badania NetTrack. W pytaniu o to, gdzie korzystamy z Internetu, zamiast opcji „w domu”, „w szkole”, „w pracy” i tak dalej pojawiły się „w domu”, „poza domem” i „mobilnie” (obejmująca korzystanie z Sieci w podróży i przyłączanie się do publicznych WiFi). Według autorów ankiety te opcje lepiej pasują do dzisiejszych realiów. Próbka wynosiła 6655 osób i na podstawie tego badania oszacowano, że z Internetu korzysta obecnie 57,5% Polaków. Mowa tu o faktycznym korzystaniu z Internetu, a nie o posiadaniu do niego dostępu — ten odsetek byłby nieco wyższy.

Obraz

Z Internetu codziennie lub prawie codziennie korzysta 69,9% polskich internautów, kolejne 21,9% robi to kilka razy w tygodniu. Raz na tydzień łączy się już zaledwie 5%, 2,7% kilka razy w miesiącu, raz na miesiąc i rzadziej z Sieci korzysta 0,8%. Jeśli porównamy te wyniki z z październikiem zeszłego roku, zobaczymy, że korzystamy z Sieci trochę częściej. Składają się na to dwa czynniki: zima (w tym roku wyjątkowo złośliwa) i ogólny wzrost, który widać jeśli sięgniemy również po starsze wyniki NetTrack.

Wśród korzystających z Internetu w Polsce jest tyle samo kobiet i mężczyzn. Najwięcej jest osób w wieku między 25 a 39 lat, kolejne najliczniejsze przedziały wiekowe to 40-59 lat (28%) i 15-24 (25%). Osoby po 60. roku życia stanowią 6%, przy czym wskaźnik ten 3 lata temu wynosił 3%.

Jeśli zaś chodzi o miejsca, w których łączymy się z Siecią, nadal najpopularniejszym jest dom (96,89%). Poza domem korzysta z Internetu 28,48% internautów, zaś „mobilnych” jest 5,63%.

Na koniec najpopularniejsze i najczęściej odwiedzane strony. „Z głowy” ankietowani internauci byli w stanie wymienić (pod względem popularności): Google, Allegro, Onet, Facebook, WP, YouTube, NK, Interia, GG, Wikipedia. Do odwiedzonych w ciągu ostatniego miesiąca należą zaś: Google, Allegro, YouTube, Onet, Facebook, WP, Wikipedia, Interia, GG i NK.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)