Prawie jak Windows 7 Service Pack 2 – wygodny pakiet aktualizacyjny do pobrania ze stron Microsoftu

Prawie jak Windows 7 Service Pack 2 – wygodny pakiet aktualizacyjny do pobrania ze stron Microsoftu

17.05.2016 22:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wciąż korzystacie z Windows 7? Reinstalacja na czysto tegosystemu z oryginalnego nośnika (nawet z Service Pack 1) to męczarnia– setki megabajtów łatek do pobrania i zainstalowania potrafiąskutecznie zniechęcić do tej operacji. Na TechNecie pojawiła sięjednak informacja, że Microsoft ma już na to lekarstwo. Pojawiłsię zbiorczy pakiet aktualizacyjny dla Windows 7 SP1 oraz WindowsServera 2008 R2, dzięki któremu zaktualizowanie systemu będzieznacznie szybsze i wygodniejsze.

Tzw. wygodny pakiet aktualizacyjny zawiera wszystkie łatki wydaneod premiery Service Packa 1 do kwietnia 2016. Są tu zarówno łatkizwiązane z bezpieczeństwem, jak i wszystkie inne, które zostałyupublicznione. Znajdziecie go w serwisie MicrosoftUpdate – a po jego zainstalowaniu będziecie praktycznie nabieżąco, potrzebując tylko łatek wydanych od maja. Uwaga, serwisten działa tylko w Internet Explorerze, wykorzystuje kontrolkiActiveX.

Obraz

Oczywiście można zbudować własny nośnik instalacyjny zWindows 7 SP1 i wygodnym pakietem, wykorzystując do tego narzędzieDISM. Instrukcję krok po kroku jak to zrobić znajdziecie wbibliotece TechNetu.Wspomniany pakiet aktualizacyjny ma działać także z WindowsServerem 2008 R2.

Microsot zarazem zapowiedział udostępnianie aktualizacji niezwiązanych z bezpieczeństwem dla Windows 7 SP1, Windows 8.1,Windows Servera 2008 R2 SP1, Windows Servera 2012 i Windows Servera2012 R2 w wydawanych co miesiąc pakietach, zawierających wszystkiełatki. Zmiana ta podyktowana jest podobno chęcią zwiększenianiezawodności i jakości aktualizacji. Złośliwcy komentująjednak, że Microsoftowi chodzi raczej o utrudnienie omijania jegołatek służących do aktualizacji systemów do Windowsa 10.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (174)