Prawo "trzech ostrzeżeń" również w USA?

Prawo "trzech ostrzeżeń" również w USA?

Redakcja
12.03.2010 12:27, aktualizacja: 12.03.2010 19:36

Serwis TorrentFreak dotarł do informacji wskazujących, że po wprowadzeniu prawa „trzech ostrzeżeń” we Francji podobne pomysły są również rozważane przez władze Stanów Zjednoczonych. Ari Emanuel, brat Szefa Sztabu Białego Domu oraz hollywoodzki agent filmowy twierdzi, że obecnie prowadzone są zakulisowe rozmowy z prezydentem USA. Ich celem jest zaostrzenie antypirackiego prawa w tym kraju.

Zdaniem Emanuela, hollywoodzcy lobbyści dokładają wszelkich starań, by przekonać prezydenta Obamę oraz jego doradców do wprowadzenia prawa „trzech ostrzeżeń” na terytorium Stanów Zjednoczonych. Obecnie prowadzone są jednak tylko zakulisowe rozmowy i konsultacje. Przypomnijmy, że podobne rozwiązanie funkcjonuje już we Francji i umożliwia władzom odcinanie od Sieci osób nielegalnie pobierającym z Internetu pliki chronione prawem autorskim. Jesteśmy w trakcie rozmów z prezydentem oraz jego doradcami. Próbujemy przekonać ich do wprowadzenia prawa „trzech ostrzeżeń” - stwierdził Ari Emmanuel. Agent przyznał również, że jego zdaniem cała sprawa zakończy się wojną z amerykańskimi dostawcami Internetu.

Warto przypomnieć, że według niedawnych badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Rennes we Francji od momentu wprowadzenia nowych przepisów w życie, odnotowano wzrost piractwa o około 3% (co prawda o 15% zmalała liczba Internautów pobierających nielegalnie pliki z sieci peer-to-peer, jednak w tym samym czasie zyskały serwisy typu Rapidshare).

Na razie nie wiadomo jednak, jak bardzo zaawansowane są rozmowy, o których wspomina Emmanuel. Z pewnością już wkrótce dowiemy się, czy to właśnie Stany Zjednoczone będą kolejnym wpływowym krajem, który zdecyduje się wprowadzić w życie te kontrowersyjne antypirackie przepisy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)