Premiera Chrome OS pod koniec tego miesiąca?

03.11.2010 12:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Możliwe, że nowy system operacyjny firmy Google będzie wydany jeszcze w tym miesiącu. Kolejne urządzenia z Chrome OS pojawią się najwcześniej w grudniu.

Na temat zbliżającej się premiery Chrome OS informuje serwis DigiTimes. Potwierdza on wcześniejsze pogłoski na temat daty wprowadzenia oprogramowania. System firmy Google zostanie zapewne udostępniony w podobny sposób, co pierwsze wydanie Androida - razem ze stworzonym na tę potrzebę urządzeniem. Początkowo Google miałby wprowadzić około 60-70 tys. netbooków. Pod koniec roku powinny pojawić się kolejne modele, wyprodukowane przez takie firmy jak HP czy Acer. Będą one skierowane w dużej mierze do deweloperów, którzy testując urządzenia z Chrome OS będą mogli wpłynąć na dalszy rozwój systemu.

Przypomnijmy, że wczesna wersja systemu firmy Google została zaprezentowana w połowie listopada zeszłego roku. Od tamtego czasu niewiele dowiedzieliśmy się na temat Chrome OS. Wiadomo, że system będzie dostępny za darmo, jednym z podstawowych narzędzi będzie przeglądarka internetowa, a spora część aplikacji dostępna będzie online. Zdaniem DigiTimes Google musiał w ostatnim czasie wprowadzić sporo poprawek do systemu. Powodem mogła być między innymi premiera iPada, którego duże powodzenie zmieniło preferencje wśród wielu konsumentów na temat urządzeń przenośnych.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)