Premiera HTC One za nami, czy HTC wróci na szczyt?

Premiera HTC One za nami, czy HTC wróci na szczyt?

19.02.2013 16:58, aktualizacja: 20.02.2013 17:50

HTC nie chciał czekać do Mobile World Congress z premierą swojego flagowego HTC One (znanego z przecieków jako M7). O 16:00 naszego czasu w Londynie i Nowym Jorku jednocześnie zaczęły się premierowe konferencje prasowe. Aby zaostrzyć apetyt, producent na swojej stronie umieścił zegar, w którego tle przewijały się niewyraźne fragmenty nowego urządzenia. A oto ono w całej okazałości:

HTC One M7

Na scenie w Nowym Jorku Jason MacKenzie rozpoczął prezentację przypominając, że używamy smartfonów na zupełnie nowe sposoby. Tu właśnie do akcji wejść ma HTC One o 4,7-calowym ekranie 1080p pokrytym Gorilla Glass, w aluminiowej obudowie, z nową odsłoną Sense, właśnie taki, jak widzieliśmy na zdjęciach z przecieków. Urządzenie wyposażono w głośniki stereo (!) w systemie BoomSound z (podobno) świetnym wzmacniaczem, dzięki czemu słuchawki czy zewnętrzny głośnik przestaną być potrzebne. Dodatkowo, HTC w swoim odtwarzaczu zaimplementował możliwość pobierania tekstów piosenek.

Nowoczesny aparat UltraPixel ma być bardzo jasny (300% jaśniejszy od konkurencji, ale to niewiele nam mówi) i wprowadzi modną ostatnio możliwość nagrywania filmów HDR, ale przy takich głośnikach nie mogło zabraknąć porządnych mikrofonów. Dźwięk do filmów rejestrować mają dwa czułe mikrofony, a oprogramowanie będzie czuwać nad jakością. Dzięki temu podobno będzie można zarejestrować materiały w tak trudnych warunkach, jak impreza w klubie, gdzie nie wystarczy zwykłe tłumienie hałasów z tła. Dodatkowo, HTC wprowadził coś, czego naprawdę brak innym smarfonom z dwiema kamerkami — możliwości przełączania się między nimi prostym gestem.

Obraz

Ciekawostką jest HTC Zoe, czyli kolejne podejście do wyboru najlepszego ujęcia z serii, kiedy fotografowane osoby i obiekty są w ruchu. Nic dziwnego, że Ed Erhardt z ESPN chwalił te funkcje — podobno doskonale nadają się do uwieczniania wydarzeń sportowych.

Elementem nowego Sense będzie BlinkFeed — czytnik wiadomości od 1400 dostawców, określony podczas prezentacji jako Flipboard na ekranie domowym. Ogromny nacisk został położony z ESPN i wiadomości sportowe, ale oczywiście będzie można strumień informacji spersonalizować. BlinkFeed ma spowodować, że posiadacze HTC One będą zerkać na smartfon w kolejce, w windzie czy na przystanku.

HTC One ma trafić do operatorów w marcu, będzie dostępny w wersji czarnej i białej z 32 i 64 gigabajtami pamięci. Będzie go można kupić w 80 krajach u 185 operatorów.

Jako ciekawostkę dodam, że na kilkanaście godzin przed premierą HTC One chiński GooPhone zaprezentował model GooPhone One — bardzo wierną kopia flagowego modelu HTC. Urządzenie to stanie obok GooPhone i5 (uderzająco podobnego do iPhone'a 5, który miał być podstawą do pozwania Apple'a o kopiowanie wzoru), GooPada mini (kopia iPada Mini) i GooPhone i3 (kopia Galaxy S3), GooPhone One X… i tak dalej. Oczywiście GooPhone One będzie miał słabsze komponenty od HTC One, ale z daleka będą nie do odróżnienia.

HTC udostępnił pełny zapis konferencji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)