Premiera mobilnego Creators Update: niewiele nowości dla niewielu

Premiera mobilnego Creators Update: niewiele nowości dla niewielu

Premiera mobilnego Creators Update: niewiele nowości dla niewielu
25.04.2017 10:39, aktualizacja: 25.04.2017 11:41

Dwa tygodnie po premierze Creators Update, uruchomiony został proces aktualizacji dla mobilnej wersji Windowsa 10. O ile ta aktualizacja nie obfitowała w szczególnie ważne nowości na pecetach, tak na smartfonach nowości jest jeszcze mniej.

Będą one dostępne dla ściśle ograniczonego grona użytkowników. Mobilne Creators Update zacznie dziś trafiać na jedynie 13 modeli smartfonów: Lumia 550, Lumia 640/640XL, Lumia 650, Lumia 950/950 XL, Alcatel IDOL 4S, Alcatel OneTouch Fierce XL, HP Elite x3, Lenovo Softbank 503LV, MCJ Madosma Q601, Trinity NuAns Neo oraz VAIO VPB051.L.

Największe zmiany dotyczą przeglądarki Edge. Odtąd można za jej pomocą czytać e-booki w formacie EPUB z możliwością dostosowania wielkości czcionki, zmiany fontu oraz wyborem jednej z trzech karnacji. Obsługiwane, choć oczywiście nie w języku polskim, jest także przetwarzanie tekstu e-booków na mowę.

Poprawiono także możliwości skalowania witryn, zaktualizowane zostały emoji, a do przypomnienia o kartach w przeglądarce można zaprząc Cortanę. Ważną nowość stanowi także obsługa linków przez aplikacje zainstalowane na smartfonie. Edge w Creators Update obsługuje już także Payment Request API.

W mobilnym Windowsie przebudowano menu Bluetooth, można już na przykład dodawać kolejne urządzenia ręcznie. Zmiany nastąpiły także w menu Wi-Fi – odtąd grupuje ono rozrzucone po różnych kategoriach ustawienia sieci bezprzewodowej. Całość ma bardziej przypominać układ z pulpitowego Windowsa 10.

W kwestii obsługi aplikacji dodano możliwość resetowanie do stanu początkowego, poprawiono także tryb wysokiego kontrastu oraz obsługę suwaków. Poprawki trafiły do klawiatury, dodano także możliwość zaszyfrowania danych przechowywanych na karcie pamięci.

Mniejszych nowości jest więcej. Pojawiają się one między innymi w Cortanie, jednak nie dotyczą zwiększenia liczby obsługiwanych języków. Listę zmian trudno nazwać spektakularną, a szumne nazywanie ich Creators Update obrazuje dzisiejszy stan mobilnego Windowsa.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)