Premiera VLC dla Windows Phone coraz bliżej

Premiera VLC dla Windows Phone coraz bliżej

Premiera VLC dla Windows Phone coraz bliżej
Paweł Piskurewicz
05.11.2014 12:24, aktualizacja: 05.11.2014 12:35

Historia odtwarzacza VLC dla Windows Phone i Windows RT ciągnie się stanowczo zbyt długo. Jego premiera była przekłada kilkukrotnie. Na tyle często, że ostatnim razem autorzy sami stwierdzili, iż nie chcą podawać kolejnego terminu, którego nie dotrzymają. Wczoraj wieczorem nastąpił jednak mały przełom.

Tym przełomem było uruchomienie odtwarzacza VLC na Surface 2 czyli urządzeniu z procesorem ARM. Aplikacja wciąż wymaga dopracowania, jednak wczorajsze osiągnięciem przybliża nas znacznie do premiery zarówno wersji na Windows RT jak i Windows Phone.

Obraz

Przypomnijmy że VLC w wersji kafelkowej powstał i powstaje dzięki kampanii na Kickstarterze. Projekt zebrał więcej funduszy niż oczekiwali tego autorzy, a jednak nie obyło się bez kłopotów. Według pierwotnych założeń prace nad aplikacją dla Windows 8 miały trwać około 3 miesięcy, niedługo potem powinna pojawić się edycja dla Windows Phone i Windows RT. Tym czasem pierwszą wersję beta ograniczoną jednie do Windows 8 ujrzeliśmy po roku.Niestety pozostawiała ona wiele do życzenia zarówno pod względem stabilności działania jak i oferowanych możliwości. Średnia ocen w sklepie do tej pory waha się w granicach 3/5. Dopiero ostatnia spora aktualizacja uczyniła z VLC dla Windows 8.1 dobry i stabilny odtwarzacz multimediów.

Obraz

Premiera VLC dla Windows Phone 8 jest ważna głównie z powodów wizerunkowych. Pozwoli poprawić wiarygodność autorów aplikacji, którzy sami zgłosili się ze swoim pomysłem na Kickstartera i do tej pory nie wywiązali się w pełni ze zobowiązań. Niezależnie od premiery VLC posiadacze Windows Phone mogą skorzystać z MoliPlayer, który bez problemu obsługuje większości popularnych formatów muzycznych i filmowych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)