Premiery FRITZ! na MWC: routery dla łączy szerokopasmowych #prasówka

Premiery FRITZ! na MWC: routery dla łączy szerokopasmowych #prasówka

Premiery FRITZ! na MWC: routery dla łączy szerokopasmowych #prasówka
22.02.2016 12:05

W czasie imprezy Mobile Word Congress (MWC), AVM prezentuje nowe modele routerów FRITZ!Box przeznaczone do działania ze wszystkimi technologiami dostępowymi, pozwalające zrealizować wydajną domową sieć bezprzewodową. Ta europejska firma, specjalizująca się w rozwiązaniach teleinformatycznych, już teraz przedstawia dwa nowe modele routerów FRITZ!Box, przygotowane do oczekiwanego przyspieszenia łączy DSL: FRITZ!Box 7581 obsługujący supervectoring 35b i bonding oraz FRITZ!Box 7582, wspierający supervectoring 35b i G.fast. Inne nowości, prezentowane w czasie MWC to FRITZ!Box 5490 do sieci światłowodowych i FRITZ!Box 6590 Cable do kablowych. FRITZ!Box 6820 LTE pozwala na korzystanie z szybkiego mobilnego Internetu oferowanego przez europejskich dostawców.

Obraz

Wyposażony w aż osiem anten bezprzewodowej sieci LAN i obsługujący technologię Multi-User MIMO, nowy router FRITZ!Box 7580 dla sieci VDSL, zapewnia smartfonom i tabletom dostęp do inteligentnej sieci o dużym zasięgu. Nowe produkty z rodziny FRITZ! umożliwiają smartfonom i tabletom szybki i bezpieczny dostęp do technologii szerokopasmowych jutra. Czy to udostępniając media strumieniowe w jakości 4K, grając w gry internetowe, czy korzystając z wielu urządzeń mobilnych, użytkownicy routerów FRITZ!Box mogą być pewni wydajnego połączenia z Internetem w domu i poza nim.

Obraz

FRITZ!OS, system operacyjny routerów FRITZ!Box, zapewnia wszechstronny i komfortowy dostęp do Internetu i korzystanie z sieci domowej. Darmowe aplikacje FRITZ!Apps umożliwiają jeszcze wygodniejsze i nieskrępowane działanie w domowej sieci. AVM prezentuje innowacje z rodziny FRITZ! na stoisku 6D60 w hali nr 6.

Obraz

Z udziałem w europejskim rynku na poziomie 71 procent, DSL jest najpopularniejszym sposobem na dostęp do Internetu na terenie Unii Europejskiej (dane z 2014 roku). W celu uzyskania w przyszłości jeszcze większych przepustowości na parze miedzianych przewodów, planuje się wykorzystywanie równocześnie kilku linii (bonding) lub rozszerzenie pasma transmisji (supervectoring 35b w paśmie 35 MHz, technologia G.fast w paśmie 106 lub 212 MHz). Na przewodach o długości do 300 metrów, technologia G.fast umożliwia przesył danych z prędkością 1 Gbit/s i większą.

Routery FRITZ!Box są już przygotowane do współpracy z nowymi, szybszymi łączami DSL: FRITZ!Box 7582, obsługujący supervectoring 35b i G.fast może z łatwością udostępnić gigabitowe łącze urządzeniom w sieci domowej. FRITZ!Box 7581 obsługuje supervectoring 35b i bonding. Technika bondingu zwiększa prędkość dostępną na istniejących miedzianych przewodach do 240 Mbit/s. Połączenie techniki bondingu i vectoringu może podnieść osiągalną transmisję do 300 Mbit/s. Modele routerów FRITZ!Box, które mają się pojawić na rynku, pozwolą użytkownikom na szybsze korzystanie z Internetu, telefonii IP i wymagających aplikacji, jak np. telewizja IP, czy przesył mediów strumieniowych. Dodatkowo będą oni mogli zintegrować swoje urządzenia za pomocą sieci LAN, czy WiFi o gigabitowej prędkości.

Szybki dostęp do Internetu za pomocą sieci telewizji kablowej jest bardzo istotną usługą szerokopasmową w krajach Unii Europejskiej. FRITZ!Box Cable pomaga wykorzystać ten szybki dostęp do sieci, a wraz z nim telefonię VoIP i telewizję internetową w środowisku domowym. Router FRITZ!Box 6590 Cable (DOCSIS 3.0) oferuje jeszcze większe prędkości przesyłu w sieciach kablowych: do 1,7 Gbit/s przy pobieraniu oraz 240 Mbit/s przy wysyłaniu danych. Komunikacja bezprzewodowa realizowana jest we FRITZ!Box 6590 Cable za pomocą szybkiej i inteligentnej sieci WiFi. Wyposażony w aż osiem anten bezprzewodowej sieci LAN i obsługujący technologię Multi-User MIMO, router zapewnia urządzeniom mobilnym optymalny dostęp do WiFi, na takim samym poziomie, jak FRITZ!Box 7580. Baza DECT, wbudowana w router FRITZ!Box Cable, czyni z routera jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie, umożliwiające podłączenie bezprzewodowych aparatów telefonicznych i elementów inteligentnego domu Smart Home do sieci kablowej. W połączeniu z aplikacją FRITZ!App TV lub VLC playerem, FRITZ!Box 6590 Cable może również realizować przekaz telewizji kablowej do smartfonów, tabletów i notebooków.

Obraz

Technologia światłowodowa posiada ogromny potencjał, jako podstawa dostępu szerokopasmowego. Nowy router FRITZ!Box 5490 jest rozwiązaniem idealnym, umożliwiającym bezpośrednie podłączenie do światłowodu. AVM bazuje na aktywnej technologii point-to-point, która będzie w przyszłości podstawą architektury FTTH (Fiber to the Home - światłowód do samego domu). Dzięki routerowi FRITZ!Box 5490 teraz również domowa sieć może być przyłączona do Internetu z prędkością do 1 Gbit/s: Gigabitowy LAN i szybka sieć bezprzewodowa zapewniają optymalną transmisję w sieci domowej. Dzięki routerowi FRITZ!Box dla sieci światłowodowych surfowanie w Internecie, oglądanie filmów online, gry sieciowe i wiele innych aplikacji może być używanych równocześnie.

Technologia LTE (4G) pozwala na mobilny dostęp do szerokopasmowego Internetu i uniezależnia użytkowników od sieci DSL, kablowych, czy światłowodowych. Za sprawą FRITZ!Box 6820 LTE, AVM prezentuje pierwszy model routera z rodziny FRITZ!Box, obsługujący LTE (4G) i UMTS (3G). Dzięki niewielkim rozmiarom FRITZ!Box 6820 LTE nadaje się zarówno do zastosowań stacjonarnych, jak i mobilnych. Szybki dostęp do Internetu przez LTE z prędkością do 150 Mbit/s (CAT4, FDD) i krótkie czasy reakcji, zapewniają swobodę nieskrępowaną dostępnością sieci DSL, czy infrastruktury kablowej. Dzięki obsłudze wielu zakresów częstotliwości, FRITZ!Box 6820 LTE realizuje transmisję we wszystkich europejskich sieciach oraz umożliwia roaming. Wraz z gigabitowym LAN-em, szybką siecią WiFi i systemem operacyjnym FRITZ!OS, router FRITZ!Box 6820 oferuje bogatą paletę funkcji sieciowych.

Za sprawą FRITZ!Box 7580, AVM wprowadza na rynek router dla łączy VDSL, oferujący wielu domowym urządzeniom mobilnym dostęp do sieci za pomocą sieci WiFi o dużej wydajności. FRITZ!Box 7580 obsługuje vectoring na łączach VDSL i realizuje dostęp do inteligentnej bezprzewodowej sieci LAN, obsługującej technologię Multi-User MIMO, zapewniającą odpowiednią przepustowość domowej sieci wymagającym aplikacjom. FRITZ!Box 7580 realizuje transmisję bezprzewodową w obu zakresach za pomocą ośmiu anten tak, aby wiele funkcji bezprzewodowych mogło działać równocześnie. Dzięki gigabitowemu portowi WAN, model ten może być wykorzystany na łączu kablowym lub optycznym. Dodatkowo, urządzenie realizuje różnorodne funkcje telefoniczne (VoIP, ISDN, telefonia analogowa) oraz sieciowe.

FRITZ!OS, system operacyjny routerów FRITZ!Box, zapewnia wszechstronny i komfortowy dostęp do Internetu i korzystanie z sieci domowej. Funkcje, takie jak dostęp do sieci bezprzewodowej dla gości, czy kontrola rodzicielska, są obsługiwane przez system FRITZ!OS tak, jak i telefonia cyfrowa i analogowa. Dodatkowo, FRITZ!OS oferuje mnogość ciekawych funkcji, umożliwiających lokalne udostępnianie mediów strumieniowych, oglądanie telewizji IP, obsługę aplikacji inteligentnego domu oraz posiada wydajny firewall i całą architekturę bezpieczeństwa sieciowego. Dzięki responsywnemu interfejsowi - zaprojektowanemu z myślą o różnych urządzeniach - użytkownicy mogą z równą łatwością korzystać z jego funkcji za pomocą komputera, smartfonu i tabletu. W ten sposób można sprawować kontrolę nad urządzeniami podłączonymi do sieci WiFi i odczytywać ich szczegółowe dane. Automatyczna aktualizacja oprogramowania pozwala być na bieżąco z nowymi funkcjami i zachować wysoki standard bezpieczeństwa. Darmowe aplikacje FRITZ!Apps stale informują i pozwalają inteligentnie zarządzać terminalami sieciowymi - nawet będąc poza domem. Dla przykładu, spis połączeń, wiadomości głosowe, czy pliki mogą być dostępne za naciśnięciem jednego przycisku aplikacji MyFRITZ!App. Produkty FRITZ!Box zapewniają dostawcom usług zdalny dostęp i zarządzanie, zgodny z aktualnymi standardami rynkowymi. (en.avm.de/fritzos, en.avm.de/fritzapps)

Eksperci od dostępu szerokopasmowego i sieci domowej: AVM i FRITZ! o zasięgu międzynarodowymFirma AVM, znana z produktów z rodziny FRITZ!, jest wiodącym producentem szerokopasmowych routerów, przeznaczonych do pracy z łączami DSL, kablowymi, LTE (4G) i sieciami światłowodowymi w Niemczech i Europie. Urządzenia obsługujące WiFi, DECT i transmisję danych za pomocą infrastruktury elektrycznej (powerline), umożliwiają budowę inteligentnych sieci domowych. Produkty AVM dostępne są w ponad 40 krajach. Urządzenia oferowane są za pośrednictwem lokalnej i międzynarodowej sieci dystrybutorów, detalistów oraz wyspecjalizowanych dealerów. AVM współpracuje z szeregiem głównych, europejskich operatorów telekomunikacyjnych i dostawców Internetu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)