Problemy z aktywacją Windowsa 7 to nie wina aktualizacji. Błąd był na serwerach

Problemy z aktywacją Windowsa 7 to nie wina aktualizacji. Błąd był na serwerach

Problemy z aktywacją Windowsa 7 to nie wina aktualizacji. Błąd był na serwerach
Problemy z aktywacją Windowsa 7 to nie wina aktualizacji. Błąd był na serwerach
14.01.2019 11:45, aktualizacja: 15.01.2019 10:41

8 stycznia instalacje Windowsa 7, aktywowane przez Key management Service (KMS), zaczęły otrzymywać informację o tym, że system nie jest oryginalny. Powiadomienie zawierało informację o tym, że licencja na system straciła ważność. Początkowo wszyscy sądzili, że powodem awarii jest styczniowa aktualizacja. Przyczyną zamieszania była jednak zmiana na serwerach aktywacji Microsoftu.

Microsoft wyjaśnił, że choć awaria aktywacji zbiegła się w czasie z wydaniem wtorkowego zestawu poprawek dla Windowsa 7, aktualizacja nie jest bezpośrednią przyczyną. Winna jest zmiana w kodzie oprogramowania serwerów aktywacji. Błąd dotknął licencji grupowych na Windowsa 7, na których zainstalowana była poprawka KB 971033. Zmiana została wprowadzona 8 stycznia o 11:00 naszego czasu. Microsoft wycofał ją 9 stycznia o 5:30.

Aktualizacja nie jest winna, ale trzeba ją odinstalować

Microsoft podkreśla, że problemy z aktywacją nie są bezpośrednio powiązane z wtorkowymi łatkami z 8 stycznia. Maszyny z Windowsem 7 i aktualizacją KB 971033, które nie doświadczyły problemów 8 i 9 stycznia, nie powinny już zgłosić nieoryginalnej licencji. Problem dotyczy wyłącznie instalacji Windowsa 7 Professional i Enterprise, aktywowanych przez KMS.

Microsoft zaleca usunięcie z systemów dotkniętych awarią aktualizacji KB971033 i ponowne uruchomienie komputera. Po tym zabiegu wszystko powinno wrócić do normy i możliwa będzie ponowna aktywacja Windowsa. Instrukcję znajdziecie na stronach wsparcia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)