Process - gra zagadka na weekend

Process - gra zagadka na weekend

Redakcja
23.12.2011 15:13

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy Process - projekt niewielkiego rosyjskiego zespołu TrainYard składającego się z grupy niezależnych twórców gier komputerowych.

Pozycję tą ciężko zaszeregować do konkretnej kategorii. Pod względem technicznym jest to klasyczne FPA - First Person Adventure z aspektami mrocznej przygody oraz zagadki. Dodatkowego dreszczyku rozgrywce nadaje konieczność walki z upływającym czasem, albowiem...

Twoja przeglądarka nie obsługuje Flasha i HTML5 lub wyłączono obsługę JavaScript...jwplayer("process360pmp4").setup({height: 294, width: 480, duration: 83, autostart: false, plugins: "gapro-1", "gapro.accountid":"UA-3114185-1", "gapro.idstring":"process-360p.mp4", image: "http://images.dpcdn.pl/ImageProxy.ashx?file=Video/20111223150108.jpg&height=360&width=640&crop=1", "controlbar.position":"bottom", modes: [{ type: "flash", src: "http://storage.dobreprogramy.pl/video/player57/player.swf", config: { provider: "http", "http.startparam":"start", levels: [ { bitrate: 768, file: "http://storage.dobreprogramy.pl/video/gry/process-360p.mp4", width: 640 }, { bitrate: 3000, file: "http://storage.dobreprogramy.pl/video/gry/process-720p.mp4", width: 1280 } ] } },{ type: "html5", config: { provider: "video", levels: [ { bitrate: 768, file: "http://storage4.dobreprogramy.pl/video/gry/process-360p.mp4", width: 640 }, { bitrate: 3000, file: "http://storage4.dobreprogramy.pl/video/gry/process-720p.mp4", width: 1280 }] } } ] }); No właśnie, akcja gry osadzona jest w pędzącym, zapuszczonym pociągu, w którym za niecałe 20 minut ma nastąpić eksplozja. Niestety opcji ewakuacji z gnającej pułapki nie przewidziano. Jedynym sposobem ratunku jest rozbrojenie ładunku. Do tego celu należy wykorzystać poukrywane tu i ówdzie przedmioty, które często ciężko dostrzec w ciemnych pomieszczeniach składu. Umożliwiają one poruszanie się po kolejnych wagonach, w których kontynuujemy zadaną misję.

Process jest pozycją dopracowaną zarówno pod względem graficznym jak i dźwiękowym, dzięki czemu z łatwością wczuwamy się w nieco ponury i smętny klimat gry. Klimat może i smętny, ale sama gra jest absorbująca i wciągająca. Do tego dochodzi kwestia zmagań z przemijającym czasem. Nasuwa się więc pytanie - czy uda się uratować skład przed detonacją?

Grę Process można pobrać w dziale: Po godzinach -> Gry -> Logiczne.

Ponadto wszystkich miłośników gier, dla których gra na weekend to za mało, zapraszamy do naszego portalu Gamikaze. W tym tygodniu polecamy recenzje odświeżonego hitu sprzed dekady, czyli Halo: Combat Evolved Anniversary, całkiem udanej propozycji wyścigowej Ignite, a także przesympatycznej zręcznościówki z uroczym kaskaderem w roli głównej - Joe Danger: Special Edition.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)