Produkty Apple niczym wino, im starsze tym mocniej pożądane

Strona głównaProdukty Apple niczym wino, im starsze tym mocniej pożądane
10.12.2014 13:48
Produkty Apple niczym wino, im starsze tym mocniej pożądane

Niektóre rzeczy z wiekiem stają się lepsze – wino, dzieła sztuki, niektóre auta i, co ciekawe, również iPod Classic. Ten odtwarzacz nie jest już dostępny w oficjalnej sprzedaży, ale oczywiście z jego kupnem nie powinno być problemu, o ile jesteśmy w stanie sporo zapłacić. Obecnie jego ceny sięgają nawet tysiąca dolarów.

iPod Classic znikł z oferty Apple'a we wrześniu tego roku. Pierwsza generacja tego odtwarzacza pojawiała się w 2001 roku, a ostatnia trafiła na rynek w 2007 roku. iPod Classic ostatniej generacji dość długo dostępny był w sklepie Apple, między innymi ze względu na 160 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej, a więc więcej niż oferuje iPoda Touch, czy nawet nowy iPhone 6.

350128954625255361

Tim Cook, obecny CEO Apple wyjaśnił, że iPod Classic został wycofany ze względu na trudny dostęp do części. Wyjścia były dwa – przeprojektowanie urządzenia lub zakończenie produkcji. Niestety dla fanów, Apple wybrało tę drugą opcję i odtwarzacz z wbudowanymi 160 GB pamięci na pliki zniknął z oferty. Czy była to dobra decyzja? Ciągłe zainteresowanie klientów tym odtwarzaczem sugeruje, że jednak lepiej byłoby zdecydować się na stworzenie nowszej, przeprojektowanej wersji.

Obecnie iPoda Classic możemy kupić między innymi na różnych aukcjach, czasami jego cena jest kilkukrotnie wyższa od pierwotnej. Wersję z 160 GB wbudowanej pamięci znajdziemy w Amazonie, jej cena może sięgać nawet 1000 dolarów. Dodatkowo warto wspomnieć, że iPod Classic od września, kiedy to został wycofany, na eBay’u sprzedał się w ponad 3 tysiącach egzemplarzy. W styczniu 2013 roku, magazyn Stuff ostrzegał, że osoby, które mają zamiar kupić iPoda Classic, powinny się pośpieszyć, ponieważ prawdopodobnie już niedługo zostanie on wycofany, a cena jeszcze dostępnych egzemplarzy znacząco wzrośnie.

iPod Classic nie jest jedynym urządzeniem, za którym tęsknią klienci. Warto wspomnieć chociażby o telefonach z klapką, których obecnie praktycznie nie ma, a jeszcze kilka lat temu cieszyły się sporą popularnością. Na bardziej klasyczne model decyduje się coraz więcej osób – w końcu nie każdy potrzebuje dotykowego wyświetlacza, wydajnego procesora i tysiąca aplikacji.

Tylko niektóre, praktycznie limitowane wersje urządzeń elektrycznych czy elektronicznych z wiekiem stają się droższe. Obecne smartfony szybko tracą wartość i są zastępowane przez nowsze, nieznacznie poprawione, wydajniejsze wersje. Natomiast przypadek iPoda Classic pokazuje, że dla wielu osób Apple to coś więcej niż zwykły producent sprzętu. Niektóre urządzenie tej firmy to sprzęt kultowy, niczym klasyczne samochody – z wiekem będzie coraz droższy i bardziej pożądany.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)