Programy Norton 2011 już w sprzedaży w Polsce

Wojciech Kowasz

10.09.2010 15:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od kilku dni można już było pobrać wersje testowe, a teraz polskie wersje programów Norton z linii 2011 - Norton AntiVirus 2011 oraz Norton Internet Security 2011 - są już dostępne w sprzedaży na naszym rynku.

Co nowego w wersji 2011? Przede wszystkim nowy Norton wyposażony został w funkcję monitorowania wydajności aplikacji, która ostrzeże użytkownika, gdy jeden z uruchomionych programów zacznie pochłaniać zbyt wiele zasobów systemowych (czasu procesora, pamięci, dostępu do dysku itp.). W wersji 2011 programów Symanteca mamy także drugą odsłonę funkcji Download Insight, która oprócz obecnej do tej pory obsługi Internet Explorera i Firefoksa będzie oferować także obsługę innych aplikacji używanych do pobierania plików. Poza tym rozszerzony został wprowadzony w poprzednim wydaniu mechanizm reputacji plików, pojawiło się również narzędzie Norton Bootable Recovery Tool Wizard, które umożliwi wykonanie rozruchowej płyty lub nośnika USB do przeprowadzenia skanowania poza środowiskiem Windows.

Nowe aplikacje Norton współpracują z systemami Windows XP, Windows Vista i Windows 7, w tym w ich 64-bitowych wersjach. Na naszym rynku dostępne są już w sprzedaży polskie wersje oprogramowania. Sugerowane przez producenta ceny detaliczne to w przypadku Norton AntiVirus 2011 99 złotych za licencję na jedno stanowisko i 169 złotych za licencję na trzy stanowiska, natomiast w przypadku Norton Internet Security 2011 - 149 złotych za licencję jednostanowiskową i 209 złotych za prawo do instalacji na trzech stanowiskach. Praktyka pokazuje jednak, że programy można nabyć znacznie taniej - we współpracującym z naszym vortalem sklepie Vobis jednostanowiskowy Norton Internet Security 2011 kosztuje 99 złotych.

Wersje testowe nowych produktów Symanteca są dostępne do pobrania z naszego vortalu z odpowiadających im kategorii. W obu przypadkach wersje testowe pozwalają na pobieranie uaktualnień przez 30 dni od momentu instalacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (78)
Zobacz także