Project Adobe Rush to edytor filmów, który uruchomisz wszędzie i na wszystkim

Project Adobe Rush to edytor filmów, który uruchomisz wszędzie i na wszystkim

20.06.2018 11:39, aktual.: 20.06.2018 13:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Osoby składające sporo filmów dla mediów społecznościowych bądź agencji informacyjnych wiedzą, jak zajmujący i wymagający może to być proces. Adobe szykuje dla nas narzędzie, które to ułatwi, zapewni nam więcej wolnego czasu i uwolni nas od ciężkich sprzętów z Premiere Pro. Project Rush to narzędzie do montażu filmów, które uruchomimy na wszystkim.

Obraz

Projekt Rush ma połączyć możliwości Premiere Pro w kwestii montażu filmów i edycji, Audition do udźwiękowienia i After Effects do tworzenia efektów specjalnych i animacji w jednym miejscu. W efekcie będzie można dopasować barwy, poprawić dźwięk, zbudować napisy, czołówki i dodatkowe elementy. Ponadto będzie można dodawać zawartość ze stocków (zapewne Adobe Stock). Gotowy klip można będzie szybko wyeksportować na różne serwisy wideo i media społecznościowe, od Behance po YouTube, z przygotowaną wcześniej miniaturą.

Obraz

Najważniejsze jednak, że Rush będzie działał na różnych urządzeniach i systemach, zapewne w przeglądarce. W pracy pomoże chmura Adobe, z którą będą synchronizowane nasze projekty. Dzięki temu będzie można w każdej chwili kontynuować edycję na innym sprzęcie. Jednym z głównych założeń projektu jest wykorzystanie smartfonu jako kamery, ale zapewne nie będziemy ograniczeni do tego i stocków. Niemniej jednak będzie można skupić się na tworzonej treści, a nie technicznych szczegółach i wybieraniu odpowiednich narzędzi do pojedynczych zadań.

Obraz

Project Rush już działa jako beta, ale by uzyskać do niego dostęp, trzeba wypełnić formularz. Adobe szuka osób, które pomogą przetestować edytor. Rush działa już na desktopie i iOS-ie, na Androidzie pojawi się nieco później.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)