Project Neon w Windows 10: jak wygląda już teraz i jak go wyłączyć

Project Neon w Windows 10: jak wygląda już teraz i jak go wyłączyć

08.05.2017 18:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już w środę rozpocznie się konferencja Build Microsoftu, na której spodziewamy się dowiedzieć wiele o kolejnej dużej aktualizacji Windowsa, zaplanowanej na wrzesień. Na razie wiadomo jedynie, że duże zmiany obejmą wygląd. Elementy Project Neon trafiają jednak od pewnego czasu do kompilacji testowych.

Już teraz korzystać można z kilku systemowych aplikacji, których interfejs zgodny jest z językiem wzornictwa Project Neon. A przynajmniej częściowo – na razie nie otrzymaliśmy bowiem wiele ponad kilka półprzezroczystych pól, które ładnie prezentują się tylko w jasnej karnacji. Do września jednak zostało jeszcze trochę czasu, przez co nikt nie ma zamiaru definitywnie skreślać nowego wyglądu Windowsa 10 już teraz.

Co już mamy?

Wśród uniwersalnych aplikacji, jakie już teraz doczekały się odświeżonego interfejsu należy wymienić przede wszystkim Groove, który zyskał półprzezroczysty panel boczny, co widać na poniższym zrzucie. Zmiana jest zatem raczej kosmetyczna.

Obraz

Podobnie sprawa ma się z najnowszą wersją aplikacji Filmy i TV, w której elementy Project Neon również obejmują tylko pojedyncze półprzezroczystości. W tym przypadku mowa o górnym panelu oraz górnej krawędzi okna, gdy odtwarzany jest film.

Obraz

W Internecie nie brakuje kolejnych zrzutów ekranu. Część z nich to tylko konceptualne obrazki tworzone przez użytkowników Microsoftu, część to faktyczne nowe wersje preinstalowanych na Windowsie aplikacji. Tutaj wymienić należy już w pełni neonowe aplikacje Ludzie i Kalkulator:

  • źródło: MSPowerUser
  • źródło: Windows Central
[1/2] źródło: MSPowerUser

Co, jeśli tego nie chcemy?

Implementacja nowego języka wzornictwa przebiega zatem przede wszystkim na gruncie pojedynczych aplikacji, na odświeżone elementy samej powłoki trzeba będzie zapewne jeszcze poczekać. Ma to jednak pewne plusy – użytkownicy, którym Project Neon nie przypadł w dotychczasowej formie do gustu, mogą go wyłączyć.

Aby tego dokonać, wystarczy kliknięcie prawym przyciskiem myszy na pulpit i przejście do ustawień Personalizuj. Tam w kategorii Kolory należy przejść do grupy WIęcej opcji i wyłączyć Efekty przezroczystości. W ten sposób wszystkie zmiany, zapowiadające nowy wygląd Windowsa zostana wycofane.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)