Prosty klient poczty Mailbox już nie tylko dla iOS, teraz także dla Androida

Prosty klient poczty Mailbox już nie tylko dla iOS, teraz także dla Androida
10.04.2014 11:37
Prosty klient poczty Mailbox już nie tylko dla iOS, teraz także dla Androida
Redakcja
Redakcja

Dzięki wielu przeróżnym aplikacjom urządzenia mobilne spisują się całkiem dobrze w obsłudze poczty email. Jedna z nich to bardzo znany z platformy iOS klient pocztowy Mailbox. Teraz aplikacja ta staje się dostępna także dla użytkowników urządzeń z systemem operacyjnym Android. Zawiera ona wszystkie najważniejsze opcje jakimi powinien cechować się klient pocztowy, dodatkowo zapewnia integrację z kontem Dropbox, bo to właśnie producent tej usługi jest właścicielem Mailboksa. Głównym zadaniem tej darmowej aplikacji jest stworzenie jak najlepszych warunków do szybkiego poruszania się po skrzynce i zarządzania pocztą.

Po uruchomieniu aplikacja rozpoznaje skonfigurowane konto Dropbox, o ile użytkownik korzysta z oficjalnej aplikacji dla tej usługi. W przeciwnym przypadku konieczne jest ręczne zalogowanie lub utworzenie nowego konta. Po tej czynności może on dodawać konta pocztowe: aktualnie obsługiwane to Gmail od Google a także iCloud od Apple, jednakże w nowych wersjach pojawić ma się obsługa kolejnych. Konfiguracja kont jest automatyczna, użytkownik nie musi wprowadzać żadnych danych takich jak np. dane serwera. Głównym celem aplikacji jest prezentacja poczty w postaci bardzo lekkiej, intuicyjnej i łatwej w obsłudze. Okno aplikacji jest podzielone na trzy oddzielne sekcje, domyślna wyświetla zawartość skrzynki odbiorczej, umożliwia szybkie przejście do pojedynczej wiadomości. Poprzez gesty, takie jak przesunięcie, użytkownik może szybko archiwizować pocztę.

350048981528897473

W widoku wiadomości znajdziemy z kolei opcje przenoszenia poczty do obserwowania, oznaczymy ją jako przeczytaną, a także przeniesiemy do automatycznie tworzonej kategorii „do kupienia”. Użytkownik może także określić czas, o jakiej aplikacja przypomni o wiadomości z wyborem tak określonej daty i godziny, jak i po prostu wybranej pory dnia lub tygodnia. Pozostałe zakładki pozwalają na przeglądanie wiadomości już przeczytanych, a także tych dodanych do listy przypomnień. W Mailbox znajdziemy także wysuwany panel boczny, dający dostęp do wyszukiwarki, poszczególnych kategorii, a także kosza.

Tworząc nową wiadomość użytkownik może oprócz adresata wybrać skrzynkę nadawczą (o ile korzysta z więcej niż jednego konta), adres kopii i kopii ukrytej. Możliwe jest także dodawanie załączników w postaci zdjęć umieszczonych w telefonie lub plików dostępnych na koncie Dropbox. Wśród opcji znaleźć można treść podpisu, zarządzanie kategoriami i powiadomieniami, a także określenie godzin dla opcji przypominania. Aplikacja jest udostępniana za darmo, niestety nie posiada interfejsu w języku polskim.

Czy Mailbox stanowi jakąkolwiek rewolucję? Patrząc się na możliwości chociażby oficjalnej aplikacji do obsługi Gmaila zdecydowanie nie i dziwić może dziwić tak duża popularność na iOS. Z drugiej strony, czasami bardziej pożądana jest prostota aniżeli ogrom przeróżnych funkcji, nawet kosztem gorszej integracji z daną usługą. Aplikację Mailbox w wersji dla Androida znajdziecie w bazie naszego serwisu (wymaga ona Androida w wersji 4.0.3 lub wyższej), po wersję dla iOS odsyłamy na iTunes. Zapraszamy do dzielenia się wrażeniami, a także waszym zdaniem: co jest lepsze, dedykowany klient, czy jednak aplikacje firm trzecich?

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)