Prosty klient poczty Mailbox już nie tylko dla iOS, teraz także dla Androida

Prosty klient poczty Mailbox już nie tylko dla iOS, teraz także dla Androida

Prosty klient poczty Mailbox już nie tylko dla iOS, teraz także dla Androida
Redakcja
10.04.2014 11:37, aktualizacja: 10.04.2014 12:29

Dzięki wielu przeróżnym aplikacjom urządzenia mobilne spisują się całkiem dobrze w obsłudze poczty email. Jedna z nich to bardzo znany z platformy iOS klient pocztowy Mailbox. Teraz aplikacja ta staje się dostępna także dla użytkowników urządzeń z systemem operacyjnym Android. Zawiera ona wszystkie najważniejsze opcje jakimi powinien cechować się klient pocztowy, dodatkowo zapewnia integrację z kontem Dropbox, bo to właśnie producent tej usługi jest właścicielem Mailboksa. Głównym zadaniem tej darmowej aplikacji jest stworzenie jak najlepszych warunków do szybkiego poruszania się po skrzynce i zarządzania pocztą.

Po uruchomieniu aplikacja rozpoznaje skonfigurowane konto Dropbox, o ile użytkownik korzysta z oficjalnej aplikacji dla tej usługi. W przeciwnym przypadku konieczne jest ręczne zalogowanie lub utworzenie nowego konta. Po tej czynności może on dodawać konta pocztowe: aktualnie obsługiwane to Gmail od Google a także iCloud od Apple, jednakże w nowych wersjach pojawić ma się obsługa kolejnych. Konfiguracja kont jest automatyczna, użytkownik nie musi wprowadzać żadnych danych takich jak np. dane serwera. Głównym celem aplikacji jest prezentacja poczty w postaci bardzo lekkiej, intuicyjnej i łatwej w obsłudze. Okno aplikacji jest podzielone na trzy oddzielne sekcje, domyślna wyświetla zawartość skrzynki odbiorczej, umożliwia szybkie przejście do pojedynczej wiadomości. Poprzez gesty, takie jak przesunięcie, użytkownik może szybko archiwizować pocztę.

350048981528897473

W widoku wiadomości znajdziemy z kolei opcje przenoszenia poczty do obserwowania, oznaczymy ją jako przeczytaną, a także przeniesiemy do automatycznie tworzonej kategorii „do kupienia”. Użytkownik może także określić czas, o jakiej aplikacja przypomni o wiadomości z wyborem tak określonej daty i godziny, jak i po prostu wybranej pory dnia lub tygodnia. Pozostałe zakładki pozwalają na przeglądanie wiadomości już przeczytanych, a także tych dodanych do listy przypomnień. W Mailbox znajdziemy także wysuwany panel boczny, dający dostęp do wyszukiwarki, poszczególnych kategorii, a także kosza.

Tworząc nową wiadomość użytkownik może oprócz adresata wybrać skrzynkę nadawczą (o ile korzysta z więcej niż jednego konta), adres kopii i kopii ukrytej. Możliwe jest także dodawanie załączników w postaci zdjęć umieszczonych w telefonie lub plików dostępnych na koncie Dropbox. Wśród opcji znaleźć można treść podpisu, zarządzanie kategoriami i powiadomieniami, a także określenie godzin dla opcji przypominania. Aplikacja jest udostępniana za darmo, niestety nie posiada interfejsu w języku polskim.

Czy Mailbox stanowi jakąkolwiek rewolucję? Patrząc się na możliwości chociażby oficjalnej aplikacji do obsługi Gmaila zdecydowanie nie i dziwić może dziwić tak duża popularność na iOS. Z drugiej strony, czasami bardziej pożądana jest prostota aniżeli ogrom przeróżnych funkcji, nawet kosztem gorszej integracji z daną usługą. Aplikację Mailbox w wersji dla Androida znajdziecie w bazie naszego serwisu (wymaga ona Androida w wersji 4.0.3 lub wyższej), po wersję dla iOS odsyłamy na iTunes. Zapraszamy do dzielenia się wrażeniami, a także waszym zdaniem: co jest lepsze, dedykowany klient, czy jednak aplikacje firm trzecich?

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)