Przedsmak Windows 8 do pobrania!

Przedsmak Windows 8 do pobrania!

29.02.2012 15:38, aktualizacja: 29.02.2012 17:43

W Barcelonie właśnie trwa prowadzona przez Stevena Sinofsky'ego — szefa działu odpowiedzialnego za system Windows — prezentacja Microsoftu, która uświetnia Mobile World Congress. Tymczasem z serwerów firmy z Redmond można już pobrać ograniczoną czasowo, podglądową wersję systemu Windows 8.

Systemu nikomu przedstawiać nie trzeba. Dość wspomnieć, że ósma wersja okienek zapowiadana jest jako przełom na miarę wydania Windowsa 95. System został nawet opatrzony nowym logo, nowym interfejsem, możliwością instalacji na tabletach i całą masą innych, mniej lub bardziej rewolucyjnych ciekawostek. Ta wersja systemu ma połączyć wszystko, co najlepsze w urządzeniach przenośnych z największymi zaletami pecetów. Przemysł zmusza nas do wyboru, czy chcemy wygodny komputer z myszką, czy coś przenośnego… a Microsoft postanowił zakończyć te praktyki. Praca z nowym systemem ma być naturalna i przyjemna jednocześnie, zarówno dla całkowitych nowicjuszy, jak i dla wymagających profesjonalistów z wielomonitorowymi stanowiskami.

A teraz fakty. Obrazy z systemem operacyjnym można pobrać ze stron Microsoftu, a do instalacji jako drugi system z poziomu Windowsa Microsoft poleca pobranie instalatora. Zespół przygotowujący serwery na oblężenie pobierających jest na nogach od ponad 12 godzin. Od udostępnionej w zeszłym roku wersji Developer Preview, Consumer Preview przeszła długą drogę — każdy element systemu został poprawiony. Wymagania sprzętowe są dość przyjemne: procesor o częstotliwości 1 GHz lub wyższej, 1 GB RAM-u (2 dla wersji 64-bitowej), karta graficzna zgodna z DirectX 9, 16 GB przestrzeni na dysku (20 dla wersji 64-bitowej) i ekran najlepiej mający więcej, niż 1366 x 768 pikseli (choć do normalnej pracy wystarczy 1024x768).

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (233)