Przeglądarka Samsunga hitem na Androdzie – w czym tkwi jej potencjał?

Przeglądarka Samsunga hitem na Androdzie – w czym tkwi jej potencjał?

Przeglądarka Samsunga hitem na Androdzie – w czym tkwi jej potencjał?
23.02.2018 11:08

Mobilna przeglądarka internetowa Samsung osiągnęła ponad 500 mln pobrań z Google Play. Oczywiście ten świetny wynik zawdzięcza wysokiej sprzedaży smartfonów koreańskiej firmy, na których jest preinstalowana. Nie brakuje jednak użytkowników smartfonów innych producentów, którzy codziennie z niej korzystają i uważają, że Samsung Internet Browser, to najlepsza przeglądarka na rynku.

W listopadzie zeszłego roku, Samsung udostępnił swoją przeglądarkę w Google Play. Mogli więc po nią sięgnąć wszyscy zainteresowani, a nie wyłącznie posiadacze smartfonów Samsunga. Wówczas nie brakowało komentarzy, że to kolejna przeglądarka na rynku, która dodatkowo nie jest alternatywą dla tych najpopularniejszych. Szybko jednak okazało się, że mamy do czynienia ze świetną aplikacją, która stała się do wielu osób główną przeglądarką na smartfonie. Wysoką jakość widać chociażby po wysokiej ocenie w Google Play – 4,4/5. Google Chrome i Opera mają natomiast ocenę 4,3.

Obraz

Samsung Internet Browser doceniliśmy już wcześniej, podczas testu Samsunga Galaxy J7. To właśnie przeglądarka okazała się być najciekawszym elementem nakładki systemowej Samsung Experience. Wśród zalet z pewnością należy zaliczyć szybkość i lekkość, porównywalną do sprawności Safari na iPhonie. Strony wczytywane są naprawdę sprawnie, a interfejs natychmiastowo odpowiada na polecenia użytkownika. Wśród plusów należy jeszcze umieścić stabilność działania – nie spotkaliśmy się z żadnym problemem, nawet podczas otworzenia rozbudowanych stron w kilku kartach.

Duże zainteresowanie wynika również z prostego i intuicyjnego interfejsu. Pasek adresu i menu z listą dostępnych opcji umieszczony jest na górze. Z kolei podstawowe przyciski do poruszania się znalazły się na dole, co umożliwia wygodną obsługę na smartfonach z dużymi wyświetlaczami. Samsung stawia na minimalizm, a także prawie całkowicie odrzuca kolory inne niż biały i czarny.

Obraz

Przeglądarka umożliwia synchronizację zakładek, zarówno pomiędzy innymi instalacjami Samsung Internet Browser, jak i Google Chrome na desktopie po zainstalowaniu dedykowanego rozszerzenia. Obsługiwane są rozszerzenia, w tym blokery reklam, nocą można skorzystać z Trybu nocnego mniej męczącego oczy podczas czytania, wbudowany jest czytnik kodów QR oraz można aktywować blokadę śledzenia.

Produkt Samsunga jak najbardziej zasługuje na wysoką ocenę i duże zainteresowanie nie tylko wśród użytkowników smartfonów Samsunga. Jeśli chcecie przetestować Samsung Internet Browser, to jej najnowszą wersję znajdziecie w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (84)