Przygotuj swoje Windows 8.1 na przyjęcie Windows 10 oficjalnym narzędziem od Microsoftu

Przygotuj swoje Windows 8.1 na przyjęcie Windows 10 oficjalnym narzędziem od Microsoftu

Przygotuj swoje Windows 8.1 na przyjęcie Windows 10 oficjalnym narzędziem od Microsoftu
23.12.2014 10:32

Instalacja Windows 10 Technical Preview była do tej pory dla mniejdoświadczonych użytkowników Windows 8 pewnym wyzwaniem.Pobieranie oficjalnego ISO, partycjonowanie dysku, zabawa z maszynamiwirtualnymi – to nie dla każdego. Użytkownicy Windows 7 mieliłatwiej. W październiku udostępniono im narzędzie,dzięki któremu Windows 10 instalowane jest przez mechanizm WindowsUpdate. Teraz Microsoft zdecydował się wydać takie narzędzie dlaużytkowników „ósemki”.

Liczący zaledwie 30 KB plik .exe nie wymaga od użytkownikapodawania jakichkolwiek danych, nie pobiera też żadnych plików zSieci – wystarczy kliknąć dwa razy przycisk OK, by dowiedziećsię, że komputer został przygotowany do testów Windows 10. Kiedy wstyczniu 2015 roku udostępniona zostanie nowa testowa kompilacjaTechnical Preview, Windows 8.1 poinformować ma o możliwości jejpobrania i zainstalowania przez Windows Update.

Jeśli się na to zdecydujemy, będzie to nieodwracalna decyzja.Powrót do Windows 8.x wymaga reinstalacji od zera z nośnikaprzywracania systemu. Jeśli więc ktoś zdecyduje się na zainstalowanieWindows 10 na komputerze produkcyjnym, to zapewne czeka go niecozabawy w przywracanie swojego środowiska pracy. W obecnym stanie„dziesiątkę” trudno komuś polecić do poważnych zastosowań– nawet w oficjalnych kompilacjach pojawiają się bugi, nikt niedaje gwarancji na to, że aplikacje i urządzenia będą działały zgodniez oczekiwaniami.

Jedną z takich ciekawych, nieoczekiwanych zmian, jest usunięcie zTechnical Preview obsługi stacji dysków elastycznych –anachronicznego nośnika pamięci masowej o zawrotnej pojemności 1,44MB, z którego korzystają jeszcze niektóre komputerowe dinozaury.Interesującą dyskusję na ten temat można przeczytać na łamachforum Microsoft Community. Okazuje się, że przywrócić obsługędyskietek w Windows 10 można za pomocą sterowników z Windows 7, alenie jest to żadne oficjalnie wspierane rozwiązanie. Nie wiadomo teżjeszcze, czy finalna wersja „dziesiątki” w ogóle będziezapewniała wsparcie dla takich nośników.

Nie ma się tu co śmiać – dyskietki wciąż znajdujązastosowanie, szczególnie w komputerach przemysłowych. Produkuje jedo dziś Verbatim, zapewniając,że to świetny sposób na przechowywanie, współdzielenie i przenoszeniedanych. Z tego też powodu sądzimy, że odpowiedni sterownik do Windows10 jeszcze wróci.

Narzędzie przygotowujące Windows 8.1 do instalacji TechnicalPreview możecie pobrać ze stronyMicrosoftu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (83)