Przywieziesz z wakacji dużo zdjęć? Sztuczna inteligencja pomoże wybrać te najlepsze

Strona głównaPrzywieziesz z wakacji dużo zdjęć? Sztuczna inteligencja pomoże wybrać te najlepsze
18.05.2016 22:03
Przywieziesz z wakacji dużo zdjęć? Sztuczna inteligencja pomoże wybrać te najlepsze

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi gigabajty zdjęć do przejrzenia. W samą porę przychodzi na pomoc projekt Picturesque. Dzięki temu programowi sztuczna inteligencja pomoże amatorom wybrać najlepsze zdjęcia do pokazywania znajomym i rodzinie, a profesjonalistom przebić się przez liczące kilkaset plików sesje. Dzięki pomocy uczącej się maszyny można skrócić czas wybierania tych najlepszych zdjęć nawet o 80%.

bETFlgnF
350177327751325633

Picturesque sam grupuje zdjęcia na podstawie zawartości, dzięki czemu można z kilku podobnych ujęć łatwo wybrać to najlepsze. Co ważne, analiza i grupowanie zdjęć działają błyskawicznie. Program uczy się oceniać zdjęcia i sam proponuje oceny na podstawie różnych kryteriów, jak jakość oświetlenia. Zdjęcia zostaną automatycznie posortowane według wstępnej oceny.

350177327751456705

Dalsza praca należy już do fotografa. Ręcznie można wybrać kadry, które nam się najbardziej podobają i porównać szczegóły w powiększeniu. Co ciekawe, Picturesque odnajdzie to samo miejsce na wszystkich porównywanych zdjęciach, co znacznie ułatwia określenie, czy jest ono ostre w odpowiednich miejscach i warte prezentacji w galerii lub wydrukowania w rodzinnym kalendarzu.

350177327751587777

Pocturesque kierowany jest przede wszystkim do profesjonalistów, o czym świadczy możliwość odczytywania przeszło 600 typów RAW-ów i możliwość eksportu wybranych zdjęć bezpośrednio do Lightrooma. Nie oznacza to, że nie przyda się osobom wracającym z wycieczki z tysiącem zdjęć na smartfonie.

bETFlgnH

Na razie Picturesque działa na Windowsie, wkrótce pojawi się też wersja dla OS X. Program możecie pobrać z naszej bazy w wersji próbnej, która pozwoli pracować ze zdjęciami bez przeszkód aż trzy miesiące. To powinno zupełnie wystarczyć, by utrzymać w ryzach kolekcję zdjęć z wakacji. W dalszych miesiącach będzie można kupować subskrypcję na określony czas.

Jeśli z wakacji wrócicie z „roztrzęsionymi” filmami, polecam Hyperlapse, który świetnie stabilizuje nawet dynamiczne ujęcia z kamerek sportowych.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bETFlgnR
Komentarze (16)
bETFlgoD