PS3 Media Server z poprawkami stabilności działania

PS3 Media Server z poprawkami stabilności działania

Kuba Pawlak
22.04.2013 15:09, aktualizacja: 22.04.2013 15:48

Udostępniono kolejną aktualizację multiplatformowego serwera DLNA PS3 Media Server przeznaczonego do transkodowania i wysyłania poprzez sieć plików multimedialnych do urządzeń obsługujących technologię DLNA.

DLNA (The Digital Living Network Alliance) to standard komunikacji wykorzystywany przez producentów urządzeń elektronicznych oferujący możliwość współdzielenia zasobów multimedialnych (filmy, muzyka, zdjęcia) pomiędzy różnymi urządzeniami podłączonymi do sieci domowej. Przykładowo posiadając w domu odpowiednie urządzenie DLNA oraz sieć WiFi możemy bez konieczności podłączania komputera dodatkowymi kablami z TV obraz audio/wideo.

Obraz

PS3 Media Server został stworzony głównie z myślą o użytkownikach konsoli PlayStation 3, jednak jego funkcjonalność nie ogranicza się tylko do produktu firmy Sony. Program oferuje zarówno możliwość natywnego udostępniania (stremowania) multimediów obsługiwanych przez dane urządzenie np. formatów MP3, JPG, PNG, GIF, TIFF, AVI, MP4, TS, M2TS, MPEG w przypadku konsoli PS3, jak również funkcję transkodowania (w locie) formatów nieobsługiwanych przez dane urządzenie np. MKV, FLV, OGM, OGG, FLAC, MPC, APE. Kolejną ciekawą opcją oferowaną przez aplikację PS3 Media Server jest możliwość wyświetlania napisów do filmów zapisanych w formacie TXT, również w przypadku gdy urządzenie nie posiada takiej funkcji.

W najnowszej wersji programu nie znajdziemy wielu zmian czy nowości. Autorzy skupili się przede wszystkim na poprawieniu działania silnika FFmpeg, poza tym naprawiono problem z obsługą kanałów audio i dodano wsparcie dla protokołu HTTPS. Aktualizacja posiada także wsparcie dla protokołu URL prowadzącego do pliku, a wersja dla systemu Mac nie powinna już generować błędów uniemożliwiających odtwarzanie materiałów wideo.

Program PS3 Media Server 1.81 można pobrać z naszego działu Programy -> Multimedia -> Inne programy multimedialne.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)