Publiczna beta Mozy Stash — kolejny dysk w chmurze

Publiczna beta Mozy Stash — kolejny dysk w chmurze

26.01.2012 14:41

Mozy to firma, która od lat zapewnia użytkownikom możliwość tworzenia kopii zapasowych poczty i plików zarówno na płatnych kontach dla firm, jak i darmowych dla użytkowników domowych (2 GB na koncie MozyHome). Mozy zamierza poszerzyć wachlarz usług o dysk sieciowy z możliwością synchronizacji plików między komputerami użytkownika — Mozy Stash, który można już testować za darmo.

Stash to nic innego, jak dodana do kont Mozy funkcja synchronizacji plików między komputerami użytkownika. Stash można włączyć na już posiadanym koncie, lub wypróbować zakładając nowe konto MozyHome (o pojemności 2GB za darmo). Pliki umieszczone w folderze Stash będą przesyłane między komputerami, które połączymy z kontem, podobnie jak ma to miejsce w przypadku popularnego Dropboksa. Podobnie jak Dropbox, Mozy Stash również umożliwia pobieranie plików przez aplikacje dla systemów iOS, Android, Windows, Mac OS X, oraz przez stronę usługi. Dla użytkowników MozyPro synchronizacja na razie nie jest dostępna. Na razie nie ma możliwości udostępniania plików innym użytkownikom, ale ta funkcja zostanie do Mozy Stash dodana jeszcze w tym roku.

Pomysł na synchronizacje plików między komputerami nie jest niczym nowym, ale jest to funkcja, której usługom firmy Mozy zdecydowanie brakowało. Firma specjalizuje się w rozwiązaniach dla firm, ale stworzeniem Mozy Stash może wyjść naprzeciw potrzebom użytkowników domowych i być może przyciągnie trochę użytkowników Dropboksa. W końcu konkurencja jest zawsze mile widziana.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)