Purism ma nowego partnera. Pomoże wejść na rynek korporacyjny

Purism ma nowego partnera. Pomoże wejść na rynek korporacyjny

(fot. Shutterstock.com)
(fot. Shutterstock.com)
Piotr Urbaniak
16.10.2019 22:17, aktualizacja: 16.10.2019 22:28

Firma Purism, odpowiedzialna za nastawione na prywatność laptopy i smartfony z serii Librem, poinformowała o nawiązaniu długoterminowej umowy partnerskiej ze spółką Halo Privacy. Nowy partner wspomoże Purism w dziedzinie kryptografii.

Nie jest jasne, co planują obydwa przedsiębiorstwa, aczkolwiek pewną sugestię dał jeden z założycieli Halo Privacy, Lance Gaines. – Jeśli chcesz ograniczyć ryzyko związane z łańcuchem dostaw w publicznie dostępnych ofertach sprzętu, nic nie może równać się z Purism. Dostarczanie rozwiązań wykorzystujących fundamentalną siłę produktów Purism zapewnia niezrównany poziom pewności i kontroli – powiedział, komentując współpracę.

Na co dzień Halo Privacy dostarcza szereg rozwiązań dla firm dbających o prywatność. Flagowym produktem jest platforma Corona, w której obrębie klienci otrzymują m.in. komunikator i e-mail z szyfrowaniem end-to-end, serwer VPN i bezpieczną chmurę danych.

Podpisana umowa nakazuje sądzić, że Halo Privacy pragnie wyjść poza sferę oprogramowania i zaoferować również sprzęt, a jednocześnie Purism dąży do wejścia na rynek korporacyjny. Ideologia obydwu firm zdaje się być niezwykle zbliżona. Jedni mają laptopy z autorską dystrybucją Linuksa i PureBoot zastępującym potencjalnie ryzykowne UEFI, a drudzy – narzędzia, aby połączyć wiele takich laptopów w sieć roboczą.

Razem mogą stworzyć naprawdę ciekawą ofertę dla sektora B2B, na czym skorzystają i jedni, i drudzy. No i oczywiście także klienci biznesowi oczekujący maksymalnej prywatności.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)