Pwn2Own: Google rozda 1 milion dolarów

Pwn2Own: Google rozda 1 milion dolarów

Redakcja
28.02.2012 10:51

Zbliża się konferencja CanSecWest, podczas której odbędzie się konkurs Pwn2Own, gdzie hakerzy mają za zadanie pokonać zabezpieczenia przeglądarek oraz systemu operacyjnego. Google postanowiło dorzucić się do puli nagród.

Osoby, które złamią zabezpieczenia przeglądarki Google Chrome dostaną odpowiednio 60 000, 40 000 oraz 20 000 dolarów. Wartość nagrody będzie zależna od wykorzystanej luki. Naturalnie, jeśli uczestnik włamie się do komputera jedynie przez lukę w przeglądarce Google to dostanie najwyższą nagrodę, czyli 60 000 dolarów. Jeśli przy ataku wykorzystane zostaną dodatkowo luki w silniku Webkit lub w mechanizmach zabezpieczeń systemu Windows to nagroda wyniesienie 40 000 dolarów. Na otarcie łez Google da 20 tysięcy dolarów osobie, która do ataku na komputer wykorzysta lukę w Windowsie lub na przykład wtyczce Adobe Flash. Wszyscy zwycięzcy otrzymają również Chromebooka.

Google nagrodzi wszystkich, którym uda się włamać do komputera aż wyczerpana zostanie pula 1 miliona dolarów na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy". Przy okazji doszło do pewnego zgrzytu pomiędzy organizatorami konkursu, a Google, które na początku było sponsorem samej konferencji. Okazało się, że według tegorocznych zasad hacker nie ma obowiązku udostępnić wszystkich informacji na temat luki jaką ma zamiar wykorzystać do ataku. Jak zaznacza Google, celem firmy jest poznanie najnowszych technik przełamywania zabezpieczeń nie tylko po to, aby naprawiać błędy, ale też aby ulepszać mechanizmy automatycznych testów przeglądarki oraz mechanizmu piaskownicy.

W tym roku podczas konkursu Pwn2Own hackerzy i specjaliści ds. zabezpieczeń staną do walki o dwa laptopy Asus Zenbook UX31 oraz Macbooka Air 11" oraz nagrody pieniężne ufundowane przez HP: 60 000 dolarów, 35 000 dolarów oraz 15 000 dolarów. Oba laptopy będą w wersjach z procesorem Intel Core i7 i dyskiem SSD o pojemności 256 GB. Do pokonania będą cztery przeglądarki: Apple Safari, Microsoft Internet Explorer, Google Chrome oraz Mozilla Firefox. Jako systemy operacyjne wybrano Windows 7 oraz Mac OS X Lion. Wszystkie przeglądarki i systemy będą zaktualizowane do najnowszych wersji. Konkurs odbędzie się 7 marca.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)