Quick Charge 5.0 na horyzoncie: nowa generacja szybkiego ładowania znacznie przyspieszy

Quick Charge 5.0 na horyzoncie: nowa generacja szybkiego ładowania znacznie przyspieszy

Quick Charge 5.0 na horyzoncie: nowa generacja szybkiego ładowania znacznie przyspieszy
Oskar Ziomek
26.10.2018 13:52

Szybkie ładowanie dostępne w smartfonach z procesorami firmy Qualcomm już przyszłym roku znacznie przyspieszy. Jak zwraca uwagę serwis XDA Developers, w 2019 roku QuickCharge pozwoli ładować akumulatory z mocą do 32 W, czyli wyraźnie wyższą, niż umożliwia to obecna generacja standardu (do 18 W). Choć nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone, nowa wersja z pewnością otrzyma nazwę QuickCharge 5.0 i w nadchodzących miesiącach stanie się standardem.

Implementacji nowej generacji szybkiego ładowania będzie się można spodziewać najpierw tylko w sprzętach z najwyższej półki. Nowy QuickCharge miałby bowiem w pierwszej kolejności trafić do urządzeń ze Snapdragonami 855 lub 8150, czyli najprawdopodobniej nie tylko do smartfonów.

Co ciekawe, wraz z zapowiedzią nowej wydajności szybkiego ładowania z wykorzystaniem przewodów, w sieci pojawiły się również informacje o planowanym przyspieszeniu bezprzewodowego szybkiego ładowania. W przyszłym roku jego maksymalna moc miałaby sięgać 15 W. Dla porównania standard Qi oferuje 5 W, a szybkie ładowanie w nowym Google Pixelu – maksymalnie 10 W, w tym przypadku tylko w parze z certyfikowanymi ładowarkami.

Na koniec warto zwrócić uwagę, że Quick Charge 5.0, choć stanowi krok naprzód względem swojej poprzedniej generacji, nadal nie będzie najszybszą metodą ładowania akumulatorów. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na rozwiązania konkurencji, które potrafią dostarczać energię do akumulatorów jeszcze szybciej. Przykładem może być choćby Huawei Mate 20, którego akumulator można ładować nawet z mocą 40 W, choć warto dodać, że na rynku są także urządzenia ładujące się jeszcze szybciej, tak jak na przykład Oppo Find X Super VOOC, którego ładowarka dostarcza mu nawet 50 W.

Nowa generacja QuickCharge pojawi się na rynku w przyszłym roku i chociaż oficjalnie nie mówi się jeszcze o dokładniejszych datach, można przypuszczać, że pierwsze urządzenia wejdą na rynek już w pierwszym kwartale. Wtedy spodziewamy się bowiem premiery Samsunga Galaxy S10, który na niektórych rynkach z pewnością będzie wyposażony w nowy procesor firmy Qualcomm.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)