WindowsNarzędziaInne narzędziaQuickLook

QuickLook3.7.1

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

QuickLook to aplikacja pozwalająca wyświetlać szybki podgląd plików, jedynie po kliknięciu na nich myszką i użyciu klawisza spacji. Działa to analogicznie, jak podobna możliwość zaimplementowana w komputerach z systemem macOS.

W ten sposób wyświetlać można znakomitą większość typów plików, z jakimi na co dzień spotyka się użytkownik. Możliwy jest podgląd dokumentów, piosenek, filmów i nie tylko. Kiedy podgląd jest na ekranie, przyciskiem Enter można zdecydować się na wyświetlenie w domyślnej aplikacji. Ręcznie z listy można również wybrać inne możliwości uruchomienia pliku.

Program jest minimalistyczny, ale mimo to w podglądzie dostępnych jest kilka opcji. Grafiki można na przykład powiększać oraz wyświetlać ich metadane, zaś piosenki swobodnie przewijać, a podczas odtwarzania wyświetlana jest okładka albumu. W wielu przypadkach korzystanie z programu jest po prostu szybszą metodą podglądu (w porównaniu do każdorazowego uruchamiania plików w domyślnych aplikacjach).

Warto dodać, że programu nie trzeba w żaden sposób konfigurować, by działał (jakiekolwiek ustawienia nie są nawet dostępne), a kod aplikacji dostępny jest na GitHubie.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentPaddy Xu
Liczba pobrań331
Data aktualizacji10 sty 2022
Rozmiar pliku58.19 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)