Raport Steam: AMD wciąż nie nadąża za Nvidią, gracze kochają GTX 1060

Raport Steam: AMD wciąż nie nadąża za Nvidią
Raport Steam: AMD wciąż nie nadąża za Nvidią

03.07.2019 18:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Steam opublikował wyniki comiesięcznej ankiety. Gracze anonimowo odpowiadają w niej, na jakim sprzęcie grają i jakiego systemu używają.

Układ sił bez zmian

Wyniki ankiety pokazują najpopularniejsze procesory, karty graficzne i systemy operacyjne, z których korzystają gracze, kupujący gry na Steamie. Czerwcowe wyniki nie zaskoczyły. Po delikatnym wzroście zainteresowania kartami graficznymi AMD ich udział znów zaczął spadać. Obecnie wynosi 14,75 proc. Według danych z ostatniego roku zdarzało mu się przekroczyć 15 proc., maksymalnie osiągnął 15,5 proc. Najgorzej było w październiku 2018 – AMD miało wtedy 13,9 proc. udziału.

AMD wciąż oscyluje w okolicy 15 proc. udziału na Steamie, Nvidia zaś momentami przekracza 75 proc. Pozostałe niecałe 10 proc. należy do Intela, który z kolei otwiera ranking procesorów z udziałem 82 proc. Tu AMD powoli zyskuje.

Popularność producentów kart graficznych, Steam
Popularność producentów kart graficznych, Steam

GeForce GTX 1060 i Radeon RX 580

Steam udostępnił też ranking najpopularniejszych układów graficznych. Na pierwszym miejscu wciąż znajduje się NVIDIA GeForce GTX 1060, ale jej popularność przestała już rosnąć. Karta zatrzymała się na 16 proc. udziału. Po piętach depcze jej NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti z 10 proc. udziałem.

Najpopularniejszym Radeonem jest obecnie AMD Radeon RX 580, ale jego udział jest niewielki. Gra na nim tylko 1,32 proc. ankietowanych, mimo że ta karta ma konkurować z GTX 1060.

Obraz

DirectX 12 przekonuje do Windowsa 10

Wśród systemów operacyjnych na PC dominuje Windows 10, co zupełnie nie dziwi. Jeśli ktoś chce zostać na Windowsie 7, musi liczyć się z ograniczoną kompatybilnością z DirectX 12.

Na kartach graficznych kompatybilnych z DirectX 12 gra 87,5 proc. ankietowanych. Króluje Nvidia, ale warto zwrócić uwagę na pewien szczegół. Najnowsze i najmocniejsze karty „zielonych” wcale nie zdobywają popularności w zawrotnym tempie. Być może zmienią to układy z serii SUPER.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (82)