iOSBezpieczeństwoBezpieczeństwo osobisteRatunek
Ratunek ikona

Ratunek1.0.1

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Ratunek to aplikacja, która pozwala szybko i wygodnie wezwać odpowiednią pomoc w razie wypadku na trasie, nad wodą lub zaginięcia w górach. Aplikacja zawiera wszystkie niezbędne numery telefonu i podczas dzwonienia podaje dokładną lokalizację osoby dzwoniącej. W aplikacji można również wprowadzić dane osobiste i o alergiach (Książeczka medyczna). Dzięki temu ratownicy mogą udzielić pomocy szybciej i skuteczniej.

Aplikacja pozwala na zgłoszenie wypadku i wezwanie pomocy przez kontakt telefoniczny ze Służbami Ratowniczymi działającymi w Polsce, w regionach górskich, oraz nad wodą (GOPR, TOPR, WOPR i MOPR). W trakcie wzywania pomocy aplikacja automatycznie wybiera zintegrowany z nią numer ratunkowy w górach (601 100 300) lub nad wodą (601 100 100) i łączy się z właściwą Służbą Ratowniczą.

Ratunek ponadto automatyczne wysyła informacje z dokładną lokalizacją (do 3 m) osoby dzwoniącej do wybranej Służby Ratowniczej. Wysłanie lokalizacji następuje poprzez SMS w trakcie rozmowy telefonicznej.

Aplikacja Ratunek jest jedyną zaaprobowaną i dołączoną do systemu powiadamiania o zgłoszeniu wypadku używanego przez Ochotnicze Służby Ratownicze.

Kluczowe cechy aplikacji:

  • bardzo prosta aplikacja do wzywania pomocy w górach i nad wodą
  • telefoniczne połączenie z odpowiednimi służbami ratunkowymi
  • wysyłanie SMS z dokładną lokalizacją
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań139
Data aktualizacji27 mar 2022
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Ratunek ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)