RawTherapee 3.0 z nowymi narzędziami i odświeżonym interfejsem

RawTherapee 3.0 z nowymi narzędziami i odświeżonym interfejsem

29.07.2011 17:48

Ukazał się Raw Therapee 3.0, nowa wersja jednego z lepszych programów do odczytywania obrazów w formacie RAW.

Raw Therapee to darmowa aplikacja przeznaczona do odczytywania obrazów zapisanych w najwyższej jakości oferowanej bezpośrednio przez aparat fotograficzny — RAW. Do najważniejszych funkcji aplikacji Raw Therapee należy zaliczyć możliwość przeglądania miniaturek grafik, przetwarzania obrazu w 16 bitach, funkcje zapisu plików do formatów JPEG (8 bit), PNG (8 lub 16 bit) i TIFF (8 lub 16 bit), obsługę zaawansowanego edytora kolorów bazującego na ICC oraz algorytmów (EAHD i HPHD) pozwalających na efektowną rekonstrukcję fotografii.

Raw Therapee 3.0 to cała lista nowości i ważnych zmian. W najnowszej wersji programu pojawiły się takie narzędzia jak barwa czy saturacja, wprowadzono też zmiany w interfejsie, dostosowując program do pracy z dwoma monitorami. Twórcy przyśpieszyli pracę zarówno aplikacji jak i poszczególnych narzędzi. Pojawiły się nowe skróty klawiszowe, a także liczne udogodnienia jak chociażby łatwiejsza zmiana rozmiaru zdjęcia. Poprawiono jakość i prędkość wczytywania miniaturek, pojawił się też nowy przycisk w ramach podglądu plików. Wprowadzono nowe motywy interfejsu, odświeżono ikony, a także poszczególne tłumaczenia programu.

Finalne wydanie programu Raw Therapee 3.0 można pobrać z naszego portalu dla systemów Windows i Linux. Warto przy okazji zauważyć, że swój kodek do obsługi formatu RAW wydał przed paroma dniami również Microsoft. Camera Codec Pack dostępny jest jednak wyłącznie dla użytkowników Windows Vista i Windows 7, podczas gdy Raw Therapee można zainstalować nawet w systemie Windows 2000.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)