reaConverter 7.0: błyskawiczna konwersja obrazów zupełnie za darmo

reaConverter 7.0: błyskawiczna konwersja obrazów zupełnie za darmo

reaConverter 7.0: błyskawiczna konwersja obrazów zupełnie za darmo
23.04.2015 17:30, aktualizacja: 23.04.2015 17:47

reaConverter to jeden z szybszych programów, dzięki którym można masowo przekonwertować obrazy, wprowadzając do nich po drodze pewne zmiany lub nakładając efekty, dostępny w kilku wariantach – w tym za darmo. Właśnie wydana została wersja 7.0 programu, zauważalnie szybsza od poprzednich dzięki wielowątkowemu przetwarzaniu, a przy tym łatwiejsza w obsłudze. Ponadto nowy reaConverter może zapisywać obrazy na dyskach Dropbox i OneDrive.

Obraz

Program reaConverter w wersji darmowej, czyli Lite, pozwala na konwersję obrazów między pięcioma formatami: BMP, GIF, JPEG, PNG, TIFF. Do przetwarzania wykorzystuje ten sam wielowątkowy silnik, co płatne wydania, co zapewnia mu imponującą wydajność. Poza tym zawiera wszystkie możliwości modyfikacji z pełnej wersji, można więc zmieniać rozmiar, obracać je o dowolny kąt czy dodawać znaki wodne w wybranym miejscu.

Dalsze operacje pozwalają na usuwanie artefaktów kompresji JPEG, z czym radzi sobie całkiem nieźle, antyaliasing, odszumianie (tylko czarno-biały) oraz zgrubną korekcję geometrii obiektywu. Warto wykonać te zadania przed nakładaniem efektów, przycinaniem zdjęcia czy dodawaniem ramek.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
Obraz

Nie zabrakło możliwości dostosowania jasności, nasycenia barw, wyostrzania i nakładania na zdjęcia różnych filtrów. Kolejki modyfikacji można zapisywać do ponownego wykorzystania, podobnie jak listy plików.

ReaConverter dostępny jest w trzech wariantach, które różnią się możliwościami i ceną. Darmowa rejestracja pozwala na korzystanie z wersji Lite (5 formatów plików i wszystkie możliwości przetwarzania).

Jeśli jej możliwości okażą się za małe, można kupić licencje na bardziej rozbudowane wersje. Wersja Standard, kosztująca 50 dolarów, poradzi sobie także z formatami wektorowymi, RAW-ami z aparatów i plikami CAD, a ponadto potrafi monitorować wybrane foldery i automatycznie przetwarzać znalezione w nich nowe pliki. Wersja Pro za 100 dolarów ma także interfejs pozwalający na uruchamianie jej z wiersza poleceń, a więc zdalnie i w skryptach. Różnice zostały opisane na stronie producenta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)