Reaktywacja GRM: polskiego radia dla graczy i nie tylko

Reaktywacja GRM: polskiego radia dla graczy i nie tylko

Reaktywacja GRM: polskiego radia dla graczy i nie tylko
Paweł Piskurewicz
16.07.2014 17:50

GRM to stosunkowo nowy projekt radiowy. Jak reklamują go autorzy, jest to pierwsze polskie internetowe radio od graczy dla graczy. W swojej ramówce GRM zawarł sporo popularnych podcastów, a główny czas antenowy zajmuje muzyka… z gier.

Wprawdzie pierwsza wersja radia powstała już pod koniec ubiegłego roku, jednak z powodu różnych trudności projekt nie przetrwał nawet kilku miesięcy. Obecna wersja jest próbą jego reaktywacji. Nowa odsłona GRM ruszyła 13 lipca tego roku. Już teraz w ramówce znalazło się 15 podcastów w tym: Fantasmagieria, Yes Was, Rozgrywka, PADcast oraz Input Lag. Ich tematyka skupia się oczywiście wokół cyfrowej rozrywki.

Obraz

Godziny poszczególnych programów możemy sprawdzić na stronie radia. Są one podporządkowane premierom podcastów, tak więc jednego dnia możemy trafić na kilka, innego na żaden. Może z czasem uda się wypracować kompromis, który pozwoli na stworzenie codziennych audycji.

Pozostały czas antenowy zajmuje muzyka z gier. W komunikacie prasowym autorzy wspominają o: Assassin's Creed, Bastion, Bioshock, Call of Duty i Child of Light. Niestety, zabrakło informacji o utworach już granych i przyszłych. Jedyne, co możemy sprawdzić, to informacje o aktualnie odtwarzanym. Tu także jest problem. Informacje nie odświeżają się automatycznie.

Obraz

Radia możemy słuchać za pomocą odtwarzacza na stronie, a także po załadowaniu do swojego ulubionego odtwarzacza pobranego pliku .pls. Na razie nie ma możliwości wyboru jakości sygnału. Miejmy nadzieję, że autorom tym razem starczy zapału i sił, by projekt rozwinąć. Na rynku jest kilka stacji prezentujących na swych łamach ścieżki dźwiękowe, w tym z gier, żadna z nich nie sięga jednak głębiej w tematykę grową. Wsparcie GRM podcastami oraz rozwój produkcji własnych może stać się kluczowym elementem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)