Rebelle – doskonałe cyfrowe akwarele, także w przeglądarce

Rebelle – doskonałe cyfrowe akwarele, także w przeglądarce

Rebelle – doskonałe cyfrowe akwarele, także w przeglądarce
25.05.2015 17:51

Wydawałoby się, że w kwestii malowania cyfrowego już wszystko zostało powiedziane, ale nie brakuje deweloperów, którzy starają się świeżo spojrzeć na sprawę. Niewielka firma Escape Motions udostępniła Rebelle – program do malowania na komputerze z wykorzystaniem narzędzi imitujących naturalne. Należy tu zaznaczyć, że akwarele i tusz są modelowane bardzo dobrze i niedrogi Rebelle będzie poważnym konkurentem dla ArtRage'a.

Twórcy Rebelle zapewniają, że udało im się opracować najlepsze na rynku algorytmy oddające zachowanie, przepływ i spontaniczność tradycyjnych materiałów. Trudno powiedzieć, czy naprawdę są najlepsze, ale w swojej klasie cenowej (59,99 dolarów za pełną wersję) Rebelle może wyrosnąć na lidera. Zwłaszcza że w przedsprzedaży można go kupić za 20 dolarów mniej.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Najmocniejszą stroną Rebelle jest symulacja materiałów, które bazują na wodzie. Akwarelę i tusze można wysuszyć, a potem zmoczyć ponownie i rozmazać, co daje niebanalne efekty i poczucie, jakbyśmy mieli w rękach prawdziwe narzędzia. Można nawet przechylić szkicownik i obserwować, jak woda spływa, zabierając ze sobą odrobinę farby. Program pozwala także na łączenie narzędzi mokrych z suchymi i malowanie na warstwach, które można następnie nakładać na siebie na 23 sposoby. Oczywiście nie zabrakło dobrej obsługi tabletów graficznych firmy Wacom, choć ogranicza się ona do odczytywania nacisku.

350137019131127745

Rebelle daje do dyspozycji użytkownika akwarele, farby akrylowe, pastele, ołówki, pióro z tuszem, markery, aerograf i gumkę, a także kilka typów papieru do rysowania i malowania. Poza tym można nałożone materiały wysuszyć, odsączyć papier, zmoczyć ponownie, rozmazać na kilka sposobów i oczywiście pobrać kolor z odpowiedniego punktu próbnikiem. Mieszanie barw także może odbywać się na kilka sposobów, a ulubione kolory można zapisywać w palecie. Interfejs programu jest bardzo prosty i nawet początkujący użytkownicy nie powinni mieć z nim problemów.

Producent programu wciąż eksperymentuje z nowymi rozwiązaniami. Malowanie narzędziami z Rebelle jest możliwe także w przeglądarce na stronie programu zupełnie za darmo. Wymaga niestety Javy.

350137019131324353

Wersja demonstracyjna Rebelle jest bardzo ograniczona. Program pozwala przetestować wszystkie narzędzia, ale możemy malować przez 30 dni tylko na jednym rodzaju papieru z logo programu na środku. Rebelle wciąż się rozwija i w tym czasie można kupić pełną wersję za 39,99 dolarów, ukończona będzie kosztować 59,99.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)