WindowsGryAkcja i strzelankiRed Eclipse

Red Eclipse2.0.0

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item

Red Eclipse to wieloplatformowa, darmowa gra FPS oparta na silniku Cube 2 do złudzenia przypominająca takie tytuły jak Quake III Arena czy właśnie Cube 2: Sauerbraten; i tak jak w nim, pierwsze co urzeka w Red Eclipse to dynamika, energiczność i przede wszystkim płynność rozgrywki.

Kolejnym podobieństwem z jakim spotkamy się w Red Eclipse jest jej łatwość obsługi. Już przy pierwszym włączeniu szybko zaczynamy orientować się w strukturze gry. Posiada ona bowiem przejrzyste menu i zrozumiały interfejs nawet dla mało wprawionych graczy. Bez problemu namierzamy jeden z kilku dostępnych trybów i wybieramy ten, w którym akurat mamy ochotę na małą demolkę.

Do wyboru jest: tryb Edycji, w którym możemy tworzyć własne światy i współzawodniczyć w nich ze znajomymi, Campaign - póki co jeszcze niedopracowany przez twórców, ogranicza się jedynie do bezcelowego wykańczania nieskończonej liczby przeciwników, Deatchmatch czyli totalna rozwałka bez zbędnej planistyki - najważniejsze by jak najdłużej utrzymać się przy życiu i wyeliminować z konkretnej planszy jak największą liczbę przeciwników. Następnie Capture-the-Flag oraz Defend-the-Flag czyli zabawa z przechwytywaniem i bronieniem flagi. Oprócz tych klasycznych trybów pojawiają się dwa unikalne, Time-Trial oraz Bomber-Ball, gdzie dwie rywalizujące ze sobą drużyny podkładają sobie wzajemnie czasową bombę celem szybkiej eliminacji członków wrogiego zespołu.

Dodatkowo na uwagę zasługuje fakt, iż każdy z wymienionych trybów możemy swobodnie mutować, na przykład ograniczając ekwipunek jedynie do miecza albo samej wyrzutni rakiet, możemy również łączyć się w drużyny jeśli akurat tryb główny tego nie przewiduje lub wymusić grę "jeden na jeden". Można również tworzyć własne kombinacje trybów wzbogacając je konkretnymi, interesującymi nas dodatkami. Przykładowo, wybieramy Deatchmatch, w którym prócz klasycznych przeciwników występują wszędobylscy, uzbrojeni nieumarli, których wyeliminować możemy jedynie celnym strzałem w głowę albo Capture-the Flag, gdzie dodatkowo przemieszczamy się przy pomocy jetpacka.

Red Eclipse ubrana została w całkiem niezłą grafikę, a całości towarzyszy wyrazista i krzepka ścieżka dźwiękowa zagrzewająca do współzawodnictwa i pojedynków. Oprawa audiowizualna gry odbiega rzecz jasna od najnowszych pozycji promowanych przez firmy komercyjne czy chociażby od innych wybitnych tytułów freewerowych, ale może się podobać, a miłośnicy gier FPS powinni się przy niej dobrze bawić.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.54 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań2 911
Data aktualizacji3 sie 2020
Rozmiar pliku904.08 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)