Red Hat Enterprise Linux za darmo dla każdego zainteresowanego

Red Hat Enterprise Linux za darmo dla każdego zainteresowanego

Red Hat Enterprise Linux za darmo dla każdego zainteresowanego
02.04.2016 09:51

Nie tylko Microsoft stawia dziś na rozdawanie swoich produktówza darmo. Red Hat, wydawca najbardziej znanej biznesowej dystrybucjiLinuksa, zaoferował wszystkim zainteresowanym darmowe licencje naRed Hat Enterprise Linux Developer Suite, pakiet zawierający nietylko RHEL-a 7 z dostępem do wszystkich aktualizacji, ale też wieleinnych narzędzi, w tym kompletne środowisko JBoss.

Każdy, kto zarejestruje się w Red Hat Developer Program (nawetnie trzeba zakładać w tym celu konta, wystarczy zalogować sięprzez Facebooka czy konto Google) zyskuje dostęp do *nieprodukcyjnejsubskrypcji stabilniejszej platformy deweloperskiej do budowyaplikacji klasy biznesowej, która otwiera prostą drogę dowspieranych, kluczowych wdrożeń w chmurze, na fizycznych serwerach,w maszynach wirtualnych czy kontenerach *–wyjaśnia Red Hat.

Celem ma być przede wszystkimułatwienie budowy chmur hybrydowych poprzez zaoferowanie zespołomprogramistów narzędzi zapewniających pełną kompatybilnośćwzględem platform i metod wdrożeniowych. Red Hat ma tu istotnąprzewagę nad konkurencją, gdyż dostarczane przez firmę tęrozwiązania mają gwarantowany okres wsparcia na 10 lat – aprzecież aplikacji biznesowych nie pisze się na rok czy dwa lata. Nie bez powodu więc Red Hat jako pierwszy spośród zajmujących się Open Source firm przekroczył wartość 2 mld dolarów.

Darmowa licencja dajedostęp zarówno do oprogramowania systemowego (Red Hat EnterpriseLinux Server), ale też właśnie do tych wszystkich narzędzi zdziesięcioletnim wsparciem. Wśród nich znajdziemy środowiska doprogramowania w PHP, Pythonie, Rubym i oczywiście Javie 7 oraz 8. Dotego dochodzą narzędzia regularnie aktualizowane, prosto z Red HatSoftware Collections i Red Hat Developer Toolset, wśród nichserwery webowe, bazy danych, kompilatory, debuggery itp. Za chwilędojdą zaś do tego narzędzia do programowania na platformę .NET,które przedstawione zostaną już 12 kwietnia na specjalnymwebinarium.

Zainteresowani sprawdzeniem tejciekawej oferty mogą zarejestrować swój udział w programie nastronachRed Hata. Ukrytych haczyków tu nie ma, musimy jednak pamiętać, że tooferta dla deweloperów, a nie na serwery produkcyjne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (114)