Reddit walczy z udostępnianiem nagich zdjęć celebrytek

Reddit walczy z udostępnianiem nagich zdjęć celebrytek
Karolina Kowasz

08.09.2014 13:23, aktual.: 09.09.2014 09:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sprawa wycieku nagich zdjęć celebrytek z iClouda odbija się coraz większym echem. Serwis Reddit postanowił walczyć z udostępnianiem skradzionych fotografii i zablokował subreddity na których można było je znaleźć.

Obraz

Wykradzione z iCloud zdjęcia celebrytek zostały umieszczone na subreddicie The Fappening. Bardzo szybko stały się one popularne wśród użytkowników portalu, dzięki czemu strona w krótkim czasie osiągnęła rekordowe wyniki oglądalności. Tak duży ruch sieciowy spowodował jednak problemy z działaniem strony, toteż administracja musiała szybko podjąć kroki, które zapobiegłyby całkowitej awarii serwisu. Sytuacji nie poprawiał odzew ze strony prawników celebrytek, którzy domagali się usunięcia umieszczonych zdjęć. Kiedy jednak okazało się, że część fotografii pokazuje osoby nie mające nawet 18 lat, zdecydowano się na ich zablokowanie i uniemożliwienie użytkownikom dalszego ich rozpowszechniania.

Odzew administracji serwisu nie powinien dziwić, szczególnie po sprawie z fundacją PCF zajmującą się walką z rakiem prostaty. Społeczność Reddita, przy okazji kolekcjonowania zdjęć, które wyciekły z iCloud, zebrała dla niej 5 tysięcy dolarów, jednak instytucja odmówiła ich przyjęcia ze względu na charakter zbiórki. Użytkownicy chcieli aby pieniądze były pewnego rodzaju zadośćuczynieniem za pobieranie i oglądanie nagich zdjęć gwiazd. Cała akcja była wspomagana hasłem masturbacja pomaga walczyć z rakiem prostaty, jeżeli pobrałeś lub podałeś dalej fotografie, możesz to odpokutować wspierając finansowo fundację.

Pełną treść oświadczenia administracji serwisu możecie znaleźć pod tym adresem.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)