Reedycja Windows 7 Family Pack, ale znów nie w Polsce...

Reedycja Windows 7 Family Pack, ale znów nie w Polsce...

Wojciech Kowasz
02.09.2010 16:44

Wkrótce pierwsza rocznica ogólnoświatowej premiery Windows 7, a w związku z tym Microsoft wznawia sprzedaż tzw. pakietu rodzinnego. Niestety - podobnie jak rok temu, tak samo teraz pakiet ten nie będzie dostępny w Polsce.

Windows 7 Family Pack to pakiet składający się z systemu Windows 7 Home Premium z licencją na trzy stanowiska do użytku domowego. Licencje te są co prawda tylko uaktualnieniem, ciągle trzeba więc posiadać starszy system by móc skorzystać z oferty. Tak czy inaczej jednak cena pakietu, która rok temu w Stanach Zjednoczonych wynosiła 150 dolarów, była o 200 dolarów niższa niż cena trzech oddzielnych licencji na tę samą wersję systemu. Nic dziwnego więc, że pakiet rodzinny został bardzo ciepło przyjęty wszędzie, gdzie był oferowany - w USA i Kanadzie oraz w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Szwecji i kilku innych krajach Europy. Problem w tym, że nie był dostępny w Polsce.

Teraz przy okazji reedycji wygląda na to, że problem ten będzie nadal aktualny. Na oficjalnym blogu produktowym Windows firma ogłasza reedycję Windows 7 Family Pack w identycznej jak poprzednio cenie 150 dolarów, ale ponownie mowa jedynie o USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Australii i, cytując, "wielu innych rynkach". Sprawdziliśmy u źródła, czy w Polsce tym razem możemy spodziewać się pakietu rodzinnego. Niestety rzecznik prasowy polskiego oddziału Microsoftu poinformował nas, że w najbliższym czasie nie planuje się wprowadzenia do sprzedaży pakietu rodzinnego w Polsce.

W Stanach Zjednoczonych pakiet rodzinny pojawi się w sprzedaży 3 października. W pozostałych krajach objętych ofertą zacznie się pojawiać po 23 października. Pakiet rodzinny to oferta ograniczona czasowo - będzie dostępny do wyczerpania zapasów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (98)