Reklamy w aplikacji Poczta na Windows 10. Nie usuniesz ich, ale Microsoft ma inną radę

Reklamy w aplikacji Poczta na Windows 10. Nie usuniesz ich, ale Microsoft ma inną radę

fot. Shutterstock.com
fot. Shutterstock.com
Piotr Urbaniak
15.12.2019 10:57, aktualizacja: 16.12.2019 04:26

Reklamy w aplikacji Poczta dla systemu Windows 10 są czymś, co widzieliśmy już w przeszłości, jednak wyłącznie w kompilacjach udostępnianych w ramach programu Insider. Teraz, trochę nieoczekiwanie, trafiły do wydania produkcyjnego. Microsoft mówi wprost, że nie da się ich usunąć. Zamiast tego sugeruje inne rozwiązanie. Dość dyskusyjne.

Dobra wiadomość jest taka, że zamieszczona w Poczcie reklama nie cechuje się jakąś szczególną inwazyjnością. Do tego nie promuje niczego, co można byłoby uznać za gorszące lub wulgarne. Precyzując, poprzez niewielki baner z hasłem Sprawdzaj pocztę e-mail na telefonie, umieszczony w lewym rozwijanym menu aplikacji, Microsoft zachęca do instalacji mobilnego Outlooka. Zaszyty pod spodem link prowadzi do strony automatyzującej pobieranie.

Jak wynika z informacji udzielonej przez rzecznika Microsoftu, cytowanego przez serwis Softpedia, usunięcie banera jest niemożliwe. Niemniej przedsiębiorstwo zachęca do dzielenia się opiniami na jego temat poprzez Centrum Opinii. Ciekawe, czy liczą na poklask?

Obraz

Będąc szczerym, mnie to jakoś szczególnie nie razi. Przynajmniej dopóki Microsoft nie zacznie dzierżawić powierzchni reklamowej firmom trzecim, a będzie bazować wyłącznie na budowie siatki własnych usług. Ale opinie społeczności na ten temat są podzielone. Reddit już w minionym roku, gdy reklamy trafiły wyłącznie do Insiderów, reagował nad wyraz żywiołowo.

A swoją drogą Windows 10, bodajże od kompilacji 1809, sugeruje podczas konfiguracji wstępnej instalację na smartfonie Microsoft Launchera. Kierunek jest zatem jasny.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (90)